Memtest86 test sonucu nasıldır?

AD1N0S

Picopat
Daha fazla  
Memtest86 testim sonucu böyle bir errorlar ile karşılaştım. Sorun işlemcide mi yoksa RAM'de mi?

AMD R5 3600.
Gigabyte 1660 Super OC.
Corsair Vengeance 2x8 3200MHz 16 GB RGB.
Samsung 870 QVO 1TB.
Gigabyte B450M S2H.

20201030_104823.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hala testi bitirmemiş sadece 1/4 ilerleme yapmış. Test bitince farklı hatalar vermez ise tekrardan konuşalım. Memtes86 işlemci ile olan sorunları göstermez diye biliyorum. Bilgisayarınızı açıp işlemciye stress test yapar mısınız?
Test durmuştu bu hataları verince.
Çekirdeklerle alakalı olsa gerek, orada işlemciyle ilgili bir hata belirtilmez. Sorun RAM'lerde. Kit olarak mı almıştınız?

Evet, öyleymiş. O halde BIOS güncel değilse güncelleyin, güncelse de bellekleri garantiye gönderin.
Evet kit olarak alındı.

Tamam. Önceki mesajımda dediklerimi yapın. Ayrıca RAM'lerin de düzgün oturduğundan emin olun.

Çekirdeklerle alakalı olsa gerek, orada işlemciyle ilgili bir hata belirtilmez. Sorun RAM'lerde. Kit olarak mı almıştınız?

Evet, öyleymiş. O halde BIOS güncel değilse güncelleyin, güncelse de bellekleri garantiye gönderin.
Bios en son sürüme dün güncellendi. Teşekkürler. ^_^

BIOS güncellemesi ile F51 son sürüme yükseltildi.

Geri
Yukarı