Memtest'de hata gözükmesine rağmen servis RAM'lerde sorun yok diyor

AD1N0S

Picopat
Daha fazla  
İlk test bana ait, ikincisi garantiden geldi. Sorun RAM'lerde değilse nedir?
AMD R5 3600.
Gigabyte B450M S2H.
Corsair Vengeance RGB Pro 2x8 GB 3200 MHz.
Gigabyte NVIDIA GTX 1660 Super OC 6 GB.
Samsung 870 QVO 1TB.

Dosya Ekleri

• 20201030_104823.jpg
    20201030_104823.jpg
    256,8 KB · Görüntüleme: 80
  • IMG-20201104-WA0002.jpg
    IMG-20201104-WA0002.jpg
    146,1 KB · Görüntüleme: 62
Sorun RAM kaynaklı değilse anakartın RAM portlarından kaynaklanıyor ya da bellek kontrolcüsünü içerisinde barındıran anakartın chipsetinden kaynaklanıyordur. Servisin test ettiği Memtest sürümü sizinkinden eski, o sürümü bulup test edin eğer sorun yok derse servisin kullandığı yazılım eski olduğu için doğru sonuç vermiyordur ki bu çok düşük bir olasılık. Fakat RAM'lerde sorun yoksa anakart kaynaklı bir durum, bir yerden sorunsuz bir RAM bulup takıp test etme şansınız var mı? Bir de öyle deneyin.

Sorun RAM kaynaklı değilse anakartın RAM portlarından kaynaklanıyor ya da bellek kontrolcüsünü içerisinde barındıran anakartın chipsetinden kaynaklanıyordur. Servisin test ettiği Memtest sürümü sizinkinden eski, o sürümü bulup test edin eğer sorun yok derse servisin kullandığı yazılım eski olduğu için doğru sonuç vermiyordur ki bu çok düşük bir olasılık. Fakat RAM'lerde sorun yoksa anakart kaynaklı bir durum, bir yerden sorunsuz bir RAM bulup takıp test etme şansınız var mı? Bir de öyle deneyin.
Cevabınız için teşekkür ederim, servise sürümü güncelleyip yapmalarını söyledim. Haber bekliyorum. Bir şekilde de başka ram ile test edeceğim.
Peki işlemci de olabilir mi sıkıntı? Onda da ram kontrol modülü var sonuçta.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkür ederim, servise sürümü güncelleyip yapmalarını söyledim. Haber bekliyorum. Bir şekilde de başka RAM ile test edeceğim.

Peki işlemci de olabilir mi sıkıntı? Onda da RAM kontrol modülü var sonuçta.

İşlemciler bilgisayar bileşenleri arasında en az sorun çıkaran parçalardır. Bu güne kadar bir kere işlemcisi durduk yere bozulan insan ile karşılaşmadım, yok mudur? İlla ki vardır. Ama olabilecek en son ihtimal bu.

İşlemciler bilgisayar bileşenleri arasında en az sorun çıkaran parçalardır. Bu güne kadar bir kere işlemcisi durduk yere bozulan insan ile karşılaşmadım, yok mudur? İlla ki vardır. Ama olabilecek en son ihtimal bu.
Çok teşekkürler, tam umudumu yitirdiğimde konudan cevap verdiniz. ^_^
Merhaba, dün birebir aynı ramle test yaptım ve bilgisayarımda bi sorun çıkmadı. Şimdi bu garantidekiler bana yalan mı söylüyor? 😂

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı