Memur maaşı yeterli midir?

Tabii ki. Çok haklısınız. Peki ileriye dönük bakarsak bu durumlar düzelir mi sizce?
En azından ileride bir şeyler değişebilir umudu ile kendimi avutabilirim.
Bilemeyiz.
Öğretmen maaşı gayet güzel.

Kesinlikle iPhone X ilk çıktığında matematik öğretmenimiz almıştı. Türkiye'ye geleli bir hafta olmuştu. Altında arabasını falan saymıyorum.

İlk zamanlarda bolca birikim yapılırsa yeterli gelir. Benim babam da memur, çok şükür evimiz de arabamız da var, kendimize yetiyoruz. Ama babam zamanında 3 işte bile çalışmış, yığınla borca girerek araba almış mesela. Yani genel olarak öyle rahat ötesi rahat bir durumda olmazsın ama elindeki maddiyatı ve önündeki fırsatları iyi değerlendirebilirsen orta şeker iyi bir hayatın olur. Dubleks evde oturamazsın veya BMW araban olmaz ama normal bir aile araban ve R5 işlemcili bilgisayarın olur.

İlk zamanlarda bolca birikim yapılırsa yeterli gelir. Benim babam da memur, çok şükür evimiz de arabamız da var, kendimize yetiyoruz. Ama babam zamanında 3 işte bile çalışmış, yığınla borca girerek araba almış mesela. Yani genel olarak öyle rahat ötesi rahat bir durumda olmazsın ama elindeki maddiyatı ve önündeki fırsatları iyi değerlendirebilirsen orta şeker iyi bir hayatın olur. Dubleks evde oturamazsın veya BMW araban olmaz ama normal bir aile araban ve R5 işlemcili bilgisayarın olur.

Bence lüks hayat için çok çalışmalı insan üniversite çoğu zaman yetmez.
Eşinin durumu da önemli.

Hocam ikisi de öğretmen ikisinde de araba var ayrı ayrı biri polo biri BMW olabilir tam hatırlamıyorum ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı