Memur olmak vs yazılımcı olmak

@Halil1905 tabii ki o dediğiniz de doğru ama sırtını devlete yaslama olayı tamamen tembellik geliyor bana göre. Eski bir Milli Eğitim Bakanı vardı, bilirsiniz. Öğretmen maaşları devlete yük demişti bir ara.

Bilişim sis. Muh. Okuyorum. Özelde yazılımcı olarak çalışmak mı daha iyi olur yoksa KPSS ile memur olmak mı? Benim tedirginliğim özelde haftanın 6 günü düşük ücret almak. Çünkü her yazılımcı iyi kazanmıyor. Sektör tecrübesi olanlar yorum yaparsa sevinirim.
Sen memur ol dışarıdan da iş almaya çalış. İşini iyi yapıyorsan zaten havada kaparlar seni. Sigorta masrafın felan olmayacağından. Yani bakarsın özelde daha iyi gidiyorsun memurluğu bırakırsın. Tavsiye olarak memurluğun avantajlarından faydalanmanı ve kendini geliştirmeni diliyorum.

Bu devirde memur olan bir Fiat egea bile zar zor kredi ile alıyor. Ben olsam yazılımcı olurum ama iyi bir yazılımcı olmaya gayret ederim, yani beni diğerlerinden ayıran kaliteli bir yazılımcı olurum.

Son düzenleme:
Aynı ikileme düştüm. Seçimimi memurluktan yaptım. Devlette çalışma koşulları genellikle daha rahat. Tembel biri isen ve maddi beklentin yoksa memurluk derim.
Memurluğun faydaları çok daha yüksek olsa gerek.
Memur olup boş zamanlarında yazılımcılık yapan bir kişiye denk gelmiştim.
Ek gelir sağlamak yasak diye biliyorum memurlar için.

Yazın stajim var sektörü az da olsa deneyimlemis olacagim daha net bir yol izlerim belki. Ayrıca bize yazılım dersi veren hocalar madem o kadar iyiler neden hoca oldular daha iyi şirketlerde yüksek kazançlar elde etmek varken bunu düşünuncede ikilemde kalınabiliyor. Sektor de bizzat çalışan yada çalışmış olanlar daha net yorumlar diye düşünüyorum. Yazılımı seviyorum ama hayatin ne getireceği belli olmaz konu açma sebebim bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı