Memz virüsü

Son durum nedir?

Şu anda Linux Mint USB bellek hazırladım fakat yüklemeden dene sürümnünü başlatıp SSD'ye hard format atıp tekrar denemeyi düşünüyorum.
Hard format işlemini şu an başlattım bitince bir daha kurmayı deneyip sonucu yazacağım eğer olmazsa VMware kurup oradan tekrar bir Windows fotmat USB'si kurmayı deneyeceğim.

Bir hafta önce Discord açarken benden uygulama açmam için onay istedi. Okumadan evet tuşuna bastım meğerse açtığım şey memz virüsüymüş. Bilgisayarıma bir süre işkence çektirip mavi ekran verdi ve BIOS'a attı çsürekli elimde bulundurduğum format diski ile format atarken Windows diskimi görmüyordu fakat gözat seçeneğine girdiğim zaman Windows'un dosyaları gözüküyordu. Şaşkınlık içerisinde ne yapacağımı düşünüyorum. CMD üzerinden format atmaya denedim, diske yazma koruma kilidi konmuş ve parametre hatası veriyor.
ASUS D509DJ BR038.
SSD: Micron 2200v 256 GB NVMe.
Not: Linux Ubuntu vb şeyler kurabilirken sadece Windows'u görmüyor bu illeti bilgisayarımdan nasıl silebilirim?
Not2: Ekteki fotoğrafda benim bilgisiçayatımdaki tek SSD gözüküyor format atarken gözükmeyen SSD'nin içinde kalan Windows dosyaları var.
geçmiş olsun bence anakartı driverlerı fln herşeyi sıfırlatmak için pcciye ver benim bilgisayarda backdoor virüsü yedi. ben sıfırlatıp çözdüm

Yeni konular

Geri
Yukarı