MEMZ virüsünü internet açıkken VirtualBox'a yüklemek sorun olur mu?

Xrone

Zeptopat
Daha fazla  
MEMZ virüsünü internet açıkken VirtualBox'da yükledim. Hiçbir ayar yapılı değildi, Malwarebytes ile taradım 0 virüs çıktı, bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
MEMZ aslında bir virüs değil, eğlencesine yapılmış bir yazılım gibi düşün zaten açarken sana söylüyor bu bir virüs gibisinden, yani VirtualBox'u deleyim adamın kendi PCsine geçeyim gibi bir olayı yok. Yani hayır bir şey olmaz.

Ben virtual boxun hiç bi ayarını yapmadım direk Windows 7 kurdum diğer şeylerde yazma izni vermişseniz sıkıntı olabilir diyodu

MEMZ aslında bir virüs değil, eğlencesine yapılmış bir yazılım gibi düşün zaten açarken sana söylüyor bu bir virüs gibisinden, yani VirtualBox'u deleyim adamın kendi PCsine geçeyim gibi bir olayı yok. Yani hayır bir şey olmaz.
Ben virtual boxun hiç bi ayarını yapmadım direk Windows 7 kurdum diğer şeylerde yazma izni vermişseniz sıkıntı olabilir diyodu

Son düzenleme:

Sıkıntı yok merak etmeyin, virüsler için geçerli o dediği. Memz bir virüs değil eğlencesine yapılmış yazılımdır.

Memz Malwarebytes kimliği: Zmem.Riskware.Tool.DDS
Memz Kaspersky kimliği: Trojan.Win32.DiskWriter.ez
Memz Bitdefender kimliği: Trojan.AgentWDCR.PKD
Yani Malwarebytes'ın Zmem.Riskware.Tool.DDS olarak bulması lazımdı. Şimdi bulamadıysa sonra da bulamaz. Bitdefender Total Security ile taratın.

MEMZ Malwarebytes kimliği: Zmem. Riskware. Tool. Dds.
MEMZ Kaspersky kimliği: Trojan. Win32.diskwriter. Ez.
MEMZ BitDefender kimliği: Trojan. Agentwdcr. Pkd.
Yani Malwarebytes'ın zmem. Riskware. Tool. Dds olarak bulması lazımdı. Şimdi bulamadıysa sonra da bulamaz. BitDefender Total Security ile taratın.

Hocam MEMZ bir virüs değil zaten, öyle bir amacı yok. Hattaha MEMZ'yi açarken soruyor sana bu bir zararlı yazılım açmak istediğine emin misin diye, onay verirsen aktif oluyor MEMZ. Ayrıca türü fark etmezki, bulduysa bulmuştur MEMZ'yi :D

Yani Malwarebytes'ın Zmem.Riskware.Tool.DDS olarak bulması lazımdı. Şimdi bulamadıysa sonra da bulamaz. Bitdefender Total Security ile taratın.
Ben format attım bide virtual boxu d ye kurmuştum bi şey olurmu memz açıldı rami az verdiğimden bi kaç sn ekran bozuldu mavi ekran verdi bide

Vbox diye bi klasör kalmıştı ben memzi çalıştığında mavi ekran verince (virtualboxdaki bilgisiyar) sildim ama d'de vbox diye klasör vardı formatta sonra onu sildim

Yeni konular

Geri
Yukarı