Merakla beklenen Mi4 tanıtıldı!

Xiaomi bugün yaptığı lansmanda yeni tepe modeli akıllı telefonu olan Mi4'ü tanıttı. Özellikle de uygun fiyatıyla kaliteli ve yüksek donanımlı Xiaomi Mi3'ten sonra epey merak konusu olan Mi4, nihayet resmiyet kazandı.

AZq5k7.jpg

İşte cihazın özellikleri;
  • Paslanmaz çelik çerçeve
  • Qualcomm Snapdragon 801 Chipset
  • 4 çekirdekli 2.5 GHz Krait 400 CPU
  • Adreno 330 GPU
  • 5-inç 1080p IPS ekran (441 ppi)
  • 16/64 GB dahili hafıza, 3 GB sistem belleği (RAM)
  • 13 MP arka, 8 MP ön kamera, gerçek zamanlı HDR özelliği ve videoda HDR desteği
  • Sony IMX214 sensör ve 4K video kaydı
  • 3080 mAh dahili batarya
  • Android 4.4.2 KitKat üstünde yeni MIUI sürümü
  • LTE (4G), çift kanal Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, A2DP destekli Bluetooth 4.0
Yeni Mi4'ün fiyatı;
  • 16 GB versiyon $320
  • 64 GB versiyon $400
Cihazın Türkiye'ye gelip gelmeyeceği hakkında resmi bir açıklama yok fakat Xiaomi, 2014 yılı içerisinde Türkiye'de resmi satışlara başlayacağını açıklamıştı. Bu da demek oluyor ki bu yıl içerisinde Xiaomi Türkiye'ye gelirse resmi üretici tarafından Mi4 sahibi olabileceğiz. Xiaomi'nin "Redmi Note" gibi çok daha uygun fiyatlı ve yüksek donanımlı cihazları olduğu gibi, Türkiye'de mağaza üzerinden değil de, direkt olarak internet sitesi üzerinden satış yapacağı da bilgiler arasında. Bu sayede fiyatların yurt dışındaki gibi uygun olması sağlanacak.

Lütfen cihaz hakkındaki görüşlerinizi belirtin :) Xiaomi'ı önceden biliyor muydunuz, veya hiç MIUI ROM kullandınız mı?

Q1lZ7A.jpg

5pkMQM.jpg

Ben bu cihazı sadece MIUI ROM'u kullanması sebebiyle bile alırdım :D

MIUI ROM'ları daha önce kullandım. Kendine has hoş özellikleri var. Arayüzü hoşuma gidiyor açıkçası. Telefon özellikleri de iyi ancak daha önce de dediğim gibi bu telefon Türkiye'ye nasıl gelecek? Satışa sunmak yetmiyor ki. Servis ağı nasıl olacak? Destek nasıl olacak? Bunlar belli değil.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı