Meraklı komşuya karşı ne yapılabilir?

averagenjoyer

Decapat
Karşı apartmanda bir kadın var. Bizim üstümüzde sürekli bizim evi dikizliyor. Perdeyi kapatsak bile ışık yansıtıyor. Bizim eve yine dikizlemeye çalışıyor. Kadın olduğu için kavga da etmek istemiyorum.

Karşı apartmanda bir kadın var. Bizim üstümüzde sürekli bizim evi dikizliyor. Perdeyi kapatsak bile ışık yansıtıyor. Bizim eve yine dikizlemeye çalışıyor. Kadın olduğu için kavga da etmek istemiyorum.
Polise şikayet et gitsin .

ne diyebilirim ki? benim evim istediğim yere bakarım der
Işığı da şöyle yansıtıyor sabah kapalı olduğu halde gece perdesini açıp odasının ışığını yakıyor o ışık benim odama yansıyor bunu bilinçli yaptığından eminim ama
Ne alakası var hocam? Adam vuranlar benim silahım istediğime sıkarım deyip paçayı sıyırabiliyor mu? Avukat değilim ama sosyal yüzünden TCK'yı ezberledim artık. Siz arkadaşın da dediği gibi polise danışın. Detaylı bilgi için TCK 134. maddeye bakabilirsiniz.

Ne diyebilirim ki? Benim evim istediğim yere bakarım der.
Işığı da şöyle yansıtıyor sabah kapalı olduğu halde gece perdesini açıp odasının ışığını yakıyor o ışık benim odama yansıyor bunu bilinçli yaptığından eminim ama.

Niye böyle bir şey yapıyor sizce, yani derdi ne olabilir ki sabah olduğu halde ışığı açıp sizin odaya yansıtsın?

Polis bu konuda bir şey yapamaz bence. Sürekli eve bakıyor olabilir ama polis sorsa hayır diyecek sende kanıtlayamayacaksın haliyle. Görmek istemeyeceği şeyler görürse belki vazgeçer :D.

Geri
Yukarı