Merkez bankası faiz arttırdı

Kısa vadede iyi uzun vadede kötü çözüm. Ha başka seçenekleri var mı yok ülkemde üretim mi var icraat mı var da bunlar çözülsün.

Şu süreçte ihtiyaç vardı iyi oldu. Fakat sürekli faiz ile çözmeye çalışmazlar umarım sorunu. Yoksa bugünü bile arar hale geliriz. En kısa zamanda üretim ve ihracata yönelik bir ekonomi planına geçiş yapmak şart yoksa bize geçiş yapacaklar demedi demeyin;)

Dolar düşüyor da ne oluyor fiyatlar gene aynı. Ama azıcık yükselse biliyorlar basmayı zammı.

Hocam elektronik ürünlerde fiyatlar gayet tabii düştü. Piyasayı takip eden birisi olarak söyleyebilirim ki fiyatlar elektronik ürünlerde düştü.

Dolar düşer üretim azalır. Faiz %20 gibi bir orana ulaşırsa zaten kimse üretmekle uğraşmaz yatırır parasını faize yattığı yerden bedava para kazanır. Yani kısa vadeli iyi ama uzun sürerse büyük sıkıntı.
Mr. Berat’ın planı buydu zaten. Uzun vadeli bir kazanç programı. Ama yükselen fiyatlar onu tahtından etti.

Mr. Berat’ın planı buydu zaten. Uzun vadeli bir kazanç programı. Ama yükselen fiyatlar onu tahtından etti.
Berat Albayrak'ın planı hiç artırmamaktı. Şu halde hiç artırmazsanız kurdan dolayı alt üst olur piyasa. Doların her artışında milyonlarca liramız gidiyordu. O politikayla bir yere gelemezdi zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı