Merkez Bankası yeni para basıyor

Yarın merkez bankası Trabzon şubesini basmaya gidiyorum. Benimle misin deli oğlan 😆
sudor-maske-karton-yuz-buyuk-ahsaplar-straforlar-kopukler-sudor-17539-29-B.jpg

Maske önemli tabii.
Bankaya girdin ve "la kasada para yok"😝
Demir kaç lira olmuş...
Kasayı (ç)al(a)ırız.

@Elektrikci_Hasan hocam orası uzak, Ankara yapalım orta yol ha?

Basılma sebebi çok belli. Erdoğan'ın dediğine göre faiz atıyorum %10 veriyor döviz %20 yukarı gitti, sana Erdoğan TCMB'den %10'u tamamlayacak. Bu %10'u tamamlamak için daha fazla TL basılacak. TL basılacağı için enflasyon artacak.

50, 100 ve 200'lük banknotlarda durum bu şekilde. Merkez Bankası deli gibi para basıyor ve bu da enflasyonu arttırıyor.

2 satırlık bilgiyi araştırıp, öğrenmek yerine; "vardır reisin bir bildiği" diyenler ile aynı ülkede yaşamam yetmezmiş gibi, bir de oyum eşit sayılıyor...

Benim atam umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır demiş, bende hiç umutsuz değilim. Kötü zamanlar geçiriyor olabiliriz fakat iyi günler bizimle. Sen 17 yaşında sarayı beslemeye devam et. Senin yaşında olanlarda bu ülke için, senin gibi ilk fırsatta ülkeyi terkedecek zihniyetteki düşkünler için keyifleri rahat etsin diye savaşsın. Ama sonunda Türkiye kazanacak.

Benim atam umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır demiş, bende hiç umutsuz değilim. Kötü zamanlar geçiriyor olabiliriz fakat iyi günler bizimle. Sen 17 yaşında sarayı beslemeye devam et. Senin yaşında olanlarda bu ülke için, senin gibi ilk fırsatta ülkeyi terkedecek zihniyetteki düşkünler için keyifleri rahat etsin diye savaşsın. Ama sonunda Türkiye kazanacak.
İçinde 15 milyon Arab'ın olduğu ve her karışı parsel parsel Araplara satılan o Türkiye mi kazanacak?

İyi dinleyin!

1. Hazinedeki tüm parayı kaçırıyoruz.
  2. Piyasadaki doları 0'a yaklaştırıyoruz. Böylece dolar 20-30 TL.
  3. Kaçırılan hazineyi dolara yatırıyoruz.
  4. Şaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak! 30x hazine.

Hazineyi fener bjk maçına ms0 oynasak daha kolaydı ve bankoydu.

Geri
Yukarı