Merkezi yerlestirme puani ile yatay geçiş nasıl yapılır?

HistoricalX1

Hectopat
İyi günler. Halihazirda İngilizce dil egitimi veren bir kurumda okuyorum. Bir yil resmi olarak hazirlik egitimi aldim. Okulun hazirligi zor oldugu icin ilk sene kaldım. Lakin okul hazirlikta 2.sene ders hakkı vermiyor ve 2.sene kendim dışarıdan hazirligi halledip okulun sinavi ile 1. sınıfa başladım. Yani resmi olarak hazirlik egitimini basari ile tamamladim. Lakin şu an ogretim dili İngilizce degil de baska bir yabanci dil olan programa merkezi yerlestirme puanim ile (YKS sonucu) yatay gecis yapmak istiyorum. Siralama-puan her şey kurtariyor lakin aklimdaki tek soru gitmeyi dusunebilecegim bolum dil hazirlik egitimine kabul eder mi? Sadece 1 sene hazirlik sinifinda egitim almis ogrencilere bu imkani veriyorlar. Ben de resmi olarak sadece 1 sene hazirlik egitimi aldim. Acaba hazirlik egitimi almadigim ve kendim calistigim donem hazirlik egitimi olarak sayiliyor mu? Transkriptimde sadece 1 sene hazirlik sinifi gozukuyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
evet okudum, tesekkurler hocam. buraya gore oluyor gibi. Ama ogrenmem gereken asıl şey hazirlik egitimi almadigim 2.senem hazirlik sinifindan sayiliyor mu? Okul kimseye 2.kez hazirlik egitimi vermiyor sadece 1 sene hakkın var. Transkriptimde de 1 sene egitim aldigim gozukuyor durum boyle ise beni mecbur 1 sene hazirlik egitimine almak zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı