Mernis sızıntısı yüzünden paranoya

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doktora basit bir RAT atarak basit verileri çekmek zaten veri sızıntısıdır.

101 milyon insanın verisi var.

Ölüler bile dahil.

Abi lütfen aklı selim davranın ya. Meseleyi basite indirgemeyin. Adamlar ruhsal sağlığınızı çökertiyor, sürekli annenizin ablanızın tehdit edildiğini falan düşünün. Fotoğraflarınızı ele geçirip saçma sapan arşiv gruplarında paylaşıyorlar.
Çok basit kardeşim, bu veriler düzinelerce kez çalındı, sadece HSYS tarafından değil, bir sürü yemek siparişi, e-ticaret sitelerinden de tonlarca verimiz çalındı.

Yapman gereken tek şey internette kendi ismin ve soyadını kullanmaman, doğum tarihi kimseye söylememen. Onun dışında kimse seni bulamaz, çünkü senin gerçek ismini tahmin edemezler, örnek veriyorum adın MustafaCan, kendine musti dedirt, discord olsun bir başka platform olsun.

Doktora basit bir RAT atarak basit verileri çekmek zaten veri sızıntısıdır.

101 milyon insanın verisi var.

Ölüler bile dahil.
Bakın dump'ın ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama veri sızıntısı eğer ki olsaydı şu an o veriler sadece "adres, tc kimlik numarası" gibi şeyler olmazdı çünkü koskoca bir serverin verilerini çekmiş olmaları lazımdı.

Sen de sızdırılan dosyaları indir, kendi silahlarıyla karşılık ver.

Evinde ruhsatlı silah barındırmayı düşnüyormuş ne yapacaksın evine yolladıkları pizza kuryesini mi vuracaksın? Sen toplum sağlığı için onlardan daha tehlikelisin bu psikoloji ile.

Kurye değil abi. Adamlar evinin yakınına gelip seni ve aile fertlerini videoya falan çekiyor. Bu adamlar yarın bir gün aile fertlerine fiziksel zarar verebilecek davranışlar da sergileyebilirler.

Bakın dump'ın ne olduğunu biliyor musunuz bilmiyorum ama veri sızıntısı eğer ki olsaydı şu an o veriler sadece "adres, tc kimlik numarası" gibi şeyler olmazdı çünkü koskoca bir serverin verilerini çekmiş olmaları lazımdı.
Çok kasıntı birisin dostum ya, yani düzgünce bu olayı anlatabilmek varken neden bildiğin bir şey üzerinden insanları küçümseyerek anlatıyorsun? Ortada bir "veri sızıntısı" olduğu gerçeği yöntem ne olursa olsun var mı? Var.

Hâlâ ısrarla "yaaa bilmiyorsunuz hiçbir şeyyyyy" tarzı kasıntı bir şekilde yorum yapmaya devam ediyorsun, gören de hiçbir şekilde bilgilerimizin şeker gibi milletin elinde geçmediğini sanacak.

Yöntem ne olursa olsun, cacık gibi ortada verilerimiz, yüksek ihtimal seninki de ortadadır.

Dump nedir bliiyor musunuz bilmiyorum ne, ne anlatıyosun sen? Bildiğin bir şey varsa açıkla bizim bildiklerimiz dışında, yoksa insanlara aşağılık gibi davranamazsın.

Kurye değil abi. Adamlar evinin yakınına gelip seni ve aile fertlerini videoya falan çekiyor. Bu adamlar yarın bir gün aile fertlerine fiziksel zarar verebilecek davranışlar da sergileyebilirler.
Senin akıl sağlığın yerinde mi dostum? Kaç kez silah taşıdın, kaç kez birine soğukkanlılıkla ateş ettin? Kahraman mısın sen? İnsanlarla, özellikle de çocuklarla discord üzerinden küfürleşip onlara bilgilerini bulabilecekleri basit bilgileri verirsen bulunursun, bu kadar basit. Kimse pc başından bir şekilde kullandığın uygulamaya sızıp senin IP adresini bulup oradan sızan verilerle senin kim olduğunu araştırıp bulup evine pizza söyletmez, filmde yaşamıyorsun.

Çok kasıntı birisin dostum ya, yani düzgünce bu olayı anlatabilmek varken neden bildiğin bir şey üzerinden insanları küçümseyerek anlatıyorsun? Ortada bir "veri sızıntısı" olduğu gerçeği yöntem ne olursa olsun var mı? Var.

Hâlâ ısrarla "yaaa bilmiyorsunuz hiçbir şeyyyy" tarzı kasıntı bir şekilde yorum yapmaya devam ediyorsun, gören de hiçbir şekilde bilgilerimizin şeker gibi milletin elinde geçmediğini sanacak.

Yöntem ne olursa olsun, cacık gibi ortada verilerimiz, yüksek ihtimal seninki de ortadadır.

Dump nedir bliiyor musunuz bilmiyorum ne, ne anlatıyosun sen? Bildiğin bir şey varsa açıkla bizim bildiklerimiz dışında, yoksa insanlara aşağılık gibi davranamazsın.

Senin akıl sağlığın yerinde mi dostum? Kaç kez silah taşıdın, kaç kez birine soğukkanlılıkla ateş ettin? Kahraman mısın sen? İnsanlarla, özellikle de çocuklarla Discord üzerinden küfürleşip onlara bilgilerini bulabilecekleri basit bilgileri verirsen bulunursun, bu kadar basit. Kimse PC başından bir şekilde kullandığın uygulamaya sızıp senin IP adresini bulup oradan sızan verilerle senin kim olduğunu araştırıp bulup evine pizza söyletmez, filmde yaşamıyorsun.

Dostum bence senin olaylardan haberin yok.

Dostum bence senin olaylardan haberin yok.
Olaylardan gayet haberim var, yazılım sektöründe olduğum için de güvenlikten ve güvenlik açıklarından da haberdarım, sen gidip sazan gibi virüslü bir dosya indirmediğin sürece veya tüm bilgilerini bir şekilde millete vermediğin sürece seni bulamazlar, imkansız.

Bu veri sızıntılarını kendimi kontrol etmek için indirmiştim.

Kullandıkları 3 tane sızıntı var.

1. Mernis Sızıntısı 2016: İsim, soyadı, kimlik numarası, tam adres, anne ve baba ismi. 18 yaş altı yok.
2. HSYS Sızıntısı 2022: İsim, soyadı, kimlik numarası, il-ilçe, anne ve babanın ismi hem de kimlik numarası.
3. Enabız Sızıntısı: Kimlik numarası ve telefon numarası.

Çok da korkmaya gerek yok çünkü onların verileri de var. :)

Tam doğum tarihi, yaş, isim, soyadı vermeyin yeter.
Hsys ve Enabız internette ücretsiz var mı? İndirdiğinize göre var. Normalde paralı diye sormak istedim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı