Mernis Verilerinin Sızması Nelere Yol Açabilir?

Elinize kimlik kartınızı alın, ve o kart ile neler yapabildiğinizi düşünün. Şimdi bunu sizinle resmi olarak bağı olan kişiler (Anne, baba, kardeş, akraba vs...) İçin de düşünün. İşte bunlar bile erişilebiliyor. Aradaki tek fark bunlara erişilen panellerin fiyatları ve sunduğu bilgiler.
Aklınızda daha iyi bir resim oluşturabilmeniz için kolaylıkla erişilebilecek panellerden birisinin bir işleminden elde edilebilen bilgilerini göstereyim:
Eki Görüntüle 1653966
(Hayatımda hiç böyle panellerle ilgilenmedim, görsel temsilidir.)

Gördüğünüz zaman korkunç geliyor ancak bu verilerle ne yapabilirsiniz ki? Cevap: Hiçbir şey.

Tüm siyasiler kendi yakasını kurtardı ve o T.C. kimlik numarası günümüzdeki önemini kaybetti adresinize sipariş edilmiş 10-15 adet pizza görebilirsiniz belki bir ihtimal emniyete bile gidebilirsiniz sizi yanlış anlaşılmalara sokabilirler.

Elinize kimlik kartınızı alın, ve o kart ile neler yapabildiğinizi düşünün. Şimdi bunu sizinle resmi olarak bağı olan kişiler (anne, baba, kardeş, akraba vs...) İçin de düşünün. İşte bunlar bile erişilebiliyor. Aradaki tek fark bunlara erişilen panellerin fiyatları ve sunduğu bilgiler.
Aklınızda daha iyi bir resim oluşturabilmeniz için kolaylıkla erişilebilecek panellerden birisinin bir işleminden elde edilebilen bilgilerini göstereyim:
Eki Görüntüle 1653966
(Hayatımda hiç böyle panellerle ilgilenmedim, görsel temsilidir.)
Birisi bana eniştemin evinin koordinatlarına kadar atmıştı, size de böyle bir mesaj gelirse engelleyin geçin.

Düşününce haklısınız efendim ama bu durum ya ilerler ise ya daha kötüleşirse ve artık kontrol olamayacak bir duruma gelirse ya da rastgele bir değişikle kinlik numaramız önem kazansa ya da farklı bir değişiklik ya?

Benim içimi raahatlattınız hocam çok sağ olun ama ne bileyim hocam farklı yani o kadar parti o kadar devlet yine normal Türkiye.

Dostum tam olarak parti veya devletle alakasını anlamadım olayın fakat anonim olarak gez sanalda gerisine takılma çok önemli bir mevzu değil.

Bu olay patlak verdiğinde yıl 2016 idi. Kimsenin başına korktuğun gibi bir şey gelmedi. Birinin senin T.C.'ni öğrenmesi şu an için büyük bir problem değil.

Geri
Yukarı