Mert Hoca TYT Matematik kitabi alinir mi?

Vatikan

Hectopat
Yer
Istanbul
Merhabalar. Mert Hoca diye kanal buldum, TYT Matematik kitabi varmis kendisinin, kullanan var mi? Hocayi bilen var mi? Yeni baslangic icin onerir misiniz? (Ingilizce klavye oldugu icin bu sekilde yaziyorum)

2 senedir kullanıyorum, bence alınır. Mert Hoca benim için yeterli geldiğinden dolayı diğer alternatifleri hakkında bilgim yok

YKS girdiniz mi? Eger girdiyseniz Matematik netiniz kac? baslangic icin onerir misiniz?
Konu seçerek çalışmıştım ve 20d 5y yapmıştım tyt matematikte, Mert Hoca izlemeden önce en basit şeyleri bile yapamıyordum. Konu anlatımı kitabını öneririm soru bankasını önermiyorum, onun yerine daha iyi kitaplar alınabilir.

Konu seçerek çalışmıştım ve 20d 5y yapmıştım tyt matematikte, Mert Hoca izlemeden önce en basit şeyleri bile yapamıyordum. Konu anlatımı kitabını öneririm soru bankasını önermiyorum, onun yerine daha iyi kitaplar alınabilir.
Mert Hoca konu anlatimi kitabi arti 3 4 5 Matematik yada Bilgi Sarmali dusunuyorum hangisini almaliyim sen hangisini almistin?

Ve Turkce'de ogretmenim Limit Yayinlari Kronometre Paragraf onerdi sizin oneriniz var mi Sosyal bilgiler icin Apotemi onerildi forumda Fen icin bir sey yapmadim su anlik acaba Kimya Biyoloji Fizik tek kitapta var mi diye bakiyorum da siz ne yaptiniz bu dersler icin? Tesekkurler.

Son düzenleme:
Paragrafta bunları çözmüştüm

Bu sene de bununla başladım

Matematikte ben Mert Hocanın kitabı dışında 3 4 5 kullanmıştım bir de okulun verdiği kitapları, diğer yayınlar hakkında pek bilgim yok

Geçen sene Uğur dershanesine gittiğim için onları kitaplarından başka kitaplar alma ihtiyacı duymadım o yüzden yayınlar hakkında bilgili değilim

Fen kısmı tek kitapta yoktur. Kimya için Görkem Şahin öneririm, fizik için vip fizik ya da Özcan Aykın, biyoloji için ben de henüz bir şey bulamadım çünkü 12.sınıfta fene hiç bakmamıştım bile

Türkçe için Aker Kartal, Tarih için Mehmet Celal, Coğrafya içinse Coğrafyanın Kodları izledim

Ogm Materyal de kullanın ama

Tarih Cografya Din ve Felsefe icin forumda oneriler uzerine tek kitapta goturmeyi dusunuyorum oda Apotemi Sosyal Bilimler kitabi onerdiler. Sey soracagim illa Konu Anlatimi kitabi mi olmali cogu seyde sifirim ben sadece test alarak calisamaz miyim sadece test alip hocalar anlatarak cozerek olmaz mi? 8 ay gibi bir sure kalmis 12. sinif Meslek Lisesinde okuyorum bunlarin hepsini goturebilir miyim? Meslek Yuksekokulu istiyorum 2 yillik o okula girebilmem icin illa cok mu calismam lazim, okula girebilecek kadar calissam olmaz mi? Herkese bakiyorum bir suru kitap bitiriyorlar haril calisiyorlar onlar 4 yillik istedikleri icin bu sekilde. Meslek Liselilere ek puan'da veriliyor diye okudum 9. sinif 83 10.sinif 80 11.sinif 88 12.sinifata bi 70 - 80 arasinda olsa buda katki saglar mi? Yani fazla calismadan hem isimi yapmak istiyorum hem de yeteri kadar calismak istiyorum sadece Matematik ve Turkce mi abanmaliyim? bir de Apodemi Sosyal soru bankasi alsam bu 3'u bana yeter mi? Tesekkurler (En onemlisi son 2 soru) Bir de Turkce Matematik Sosyal calisip Fen'i atsam olur mu?

YÖK Atlas üzerinden istediğin bölümün detaylarına bakman lazım, mesela orada en son yerleşen öğrencinin kaç doğru kaç yanlış yaptığı görülebiliyor. Onu referans alarak kendine ulaşman gereken net hedefi koyar ve ona göre çalışırsın ama neyin ne olacağı belli olmuyor işte. O yüzden netlerin yüksek olması daha iyidir

Zaman kısa olduğu için konu seçerek çalışmalısın, bütün konulara çalışmayı denemenin bir anlamı yok

Videodan dersi dinleyip notumu kendim alırım diyorsan öyle yapabilirsin, yok ben yazmaya uğraşamam yazılmış bir şeye ihtiyacım var dersen konu anlatımlı kitap al. Sıfır olduğun için ve zaman kısıtlı olduğu için kitap almanı öneririm matematik için özellikle, coğrafya için de kitap olsa iyi olabilir.

Millet harıl harıl çalışıyor evet, ben öyle yapamam mesela. Ders çalışmaktan sıkılıp rdr 2 giriyorum falan

Ama dediğim gibi, istediğin üni ve bölümün detaylarına bakman lazım ki hangi derste kaç net yapacağını bilesin

YÖK Atlas üzerinden istediğin bölümün detaylarına bakman lazım, mesela orada en son yerleşen öğrencinin kaç doğru kaç yanlış yaptığı görülebiliyor. Onu referans alarak kendine ulaşman gereken net hedefi koyar ve ona göre çalışırsın ama neyin ne olacağı belli olmuyor işte. O yüzden netlerin yüksek olması daha iyidir

Zaman kısa olduğu için konu seçerek çalışmalısın, bütün konulara çalışmayı denemenin bir anlamı yok

Videodan dersi dinleyip notumu kendim alırım diyorsan öyle yapabilirsin, yok ben yazmaya uğraşamam yazılmış bir şeye ihtiyacım var dersen konu anlatımlı kitap al. Sıfır olduğun için ve zaman kısıtlı olduğu için kitap almanı öneririm matematik için özellikle, coğrafya için de kitap olsa iyi olabilir.

Millet harıl harıl çalışıyor evet, ben öyle yapamam mesela. Ders çalışmaktan sıkılıp rdr 2 giriyorum falan

Ama dediğim gibi, istediğin üni ve bölümün detaylarına bakman lazım ki hangi derste kaç net yapacağını bilesin
YOK Atlas'a bakiyordum da kisilerin ne kadar net yaptiklarini goruldugunu bilmiyordum senden ogrendim bakarim birazdan. Konu secerek derken mesela su cikabilir bu cikamaz gibi mi mesela baktim ebob ekok cikmiyor bu yuzden Ebob Ekok ogrenmeme gerek yok gibi mi? Mesela 2023 de hangi konularda cikmis onlara bakarak o konulari mi ogrenmeliyim ben bu sekilde anladim. Ben de gercekten sikildigimda oyun giriyorum cok ders calismak bana ineklemek gibi geliyor ama sonunda bir kazanim elde edeceksem o kazanim surecindeki yol mubahtir ama cok kasmak mantiksiz dedigin gibi. Tesekkurler sorum olursa gelip sorarim...

Hocam ben Aktif Matematik kitabı ile temelimi attıktan sonra Mert Hoca'nın TYT kampına başlamaya karar verdim ama herkes kitapları almana gerek yok diyor. Temel için Aktif Matematiğin yeterli geldiğini düşünmüyorum. Mert Hoca'nın kampına başlasam ve soru kitabını almayıp onun yerine 345 alsam yapabilir miyim? Bir de Mert Hoca kamp sırasında zaten konu anlatımı kitabındaki her şeyi göstererek işlemiyor mu? Eğer konu anlatımı kitabındaki tüm sayfaları göstererek gidiyorsa konu anlatımı kitabını da almaya gerek kalmıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı