Mescid-i Aksa'nın hali ne olacak?

Azerbaycan'a her daim destek vermeliyiz bence. Çıkarımız olsa da olmasa da.
Yok öyle bir dünya maalesef. Bak bakayım onlar seni ne kadar destekliyor? KKTC'yi tanımıyor, işgal altında görüyorlar daha. Biz iyilik meleği gibi her yere yardım, mutluluk saçalım zaten. Dünyanın enayisi biziz.

Özerklik başka devlet başka.
Adamlar devlet gibi hareket ediyor. Irak hükümetini tanımıyorlar bile ne fark eder. Özerk olmaları herhalde sizin için bir sorun teşkil etmiyor. Bugün özerkler ama yarın devlet olamayacaklarını garanti edemezsiniz. Var ya şaka gibisin he. Demek sadece özerk olsalar problem yok. Ypg'nin kurduğu devlette mi özerk peki?

@suskunkedi

Bu işin yolu budur, ayakta zor durabildiğin ekonomiyle önüne gelene atar yapmak değil. Bir süper güç değilsen (ki yakından uzaktan alakan yok) politik olmayan her dil seni böyle daha da batırır. O monşerler diye aşağılanıp sürgün edilenlerin yarısı şu anda görevde olsaydı...
Hocam Türkiye galiba askeri gücü sayesinde Orta Doğu'nun bölgesel güçlerinden birisi olarak kabul ediliyor. En azından Vikipedi'de öyle gördüm. Şöyle bırakayım:

Dediğiniz gibi olsun.
Gerçekten şunu merak ediyorum.

Sen bu ülkede yaşıyorsun, buraya vergi ödüyorsun, bu ülkede bir şeyler üretiyorsun ve bu ülkeye bir şeyler katıyorsun. Sonra en ihtiyaç duyduğun anda bu ülke sana aşı veremiyor, maddi destek paketi veremiyor, yeterli ekonomik gelişmişlik veremiyor. Bunun nedenlerinden en önemlisi ne? Senin ihtiyacın olan ve vatandaşlarının parasıyla sağladığın kaynakları başkalarına peşkeş çekmek. Gerçekten senin ihtiyacın varken, 5. sınıf vatandaş olarak görülüp bu hakkının elinden alınması sana normal mi geliyor?

Çoğu eğitimsiz, vasıfsız ve suç makinesi olan, Suriye'de yaşarken de aynı işleri yapan milyonlarca mülteci ülkende dolaşıyor. Bunlar istediği okula gidebiliyorlar, sen gidemiyorsun. İstedikleri hastaneye 5 kuruş vermeden gidip sıra beklemeden tedavi olabiliyorlar, sen olamıyorsun. İsterlerse hiç çalışmasınlar hepsine aylık veriliyor, sen havanı alıyorsun. Toplamda 40-50 milyar dolar gibi korkunç bir miktar parayı bunlara harcıyor ülken, bunu da sen ve senin gibi milyonlarca vatandaşından karşılıyor.

Kendi ülkende 5. sınıf vatandaş durumuna düşmek, bir mültecinin aldığı hizmetin yarısını bile alamamak gerçekten hiç mi rahatsız etmiyor seni? Dünya'da bunun başka örneği yok! Başka bir halkı, demografik yapıyı bozacağı bilindiği halde ülkeye alıp VIP vatandaş muamelesi yaparken gerçek vatandaşına bunu reva gören 1 ülke daha yok!

Dünyanın neresinde sorun çıkarsa çıksın, kazık dönüp dolaşıp Türkiye'ye giriyor.

Türk halkı olarak sıkıldık, usandık, yorulduk... Kendi belimizi doğrulttuk, kendi sınırlarımızı güvene aldık da Filistin'e asker yollaması kaldı. Artık yeni yargıları Türk askeri getiriyor herhalde. Bana ne kardeşim, benim askerim neden kendi canını yarın bizi satacak birileri için versin?

Sadece çocuklara ve sivillere üzüldüğüm durumdur, İsrail askerinin sivillere karşı acımasız davranışları savunulacak bir şey değil zaten.

Süper güçle bölgesel güç çok alakasız şeyler. Süper güç ABD oluyor işte...
Hocam o güçler zaten Dünya'da 3 tane galiba. Çin, ABD ve Rusya. Kaldı ki Rusya'nın ekonomisi de hiç öyle ahım şahım bir şey değil. Süper güç olmak kolay değil zaten, ben galiba bölgesel güç ile karıştırdım. :)

Yok öyle bir dünya maalesef. Bak bakayım onlar seni ne kadar destekliyor? KKTC'yi tanımıyor, işgal altında görüyorlar daha. Biz iyilik meleği gibi her yere yardım, mutluluk saçalım zaten. Dünyanın enayisi biziz.
Azerbaycan Hazar Denizinde doğalgaz rezervi bulduğunda Türkler "neden bize ücretsiz vermiyorlar?" diye sosyal medyada tepki göstermişti. Adam kendi vatandaşına parayla veriyor, sana neden bedava doğalgaz versin?

Yeni konular

Geri
Yukarı