Mesem'de iş yerini okul mu buluyor?

İşyerine bağlı hocam bazıları az verir bazısı çok verir yada hiç vermeyebilir.Bu yüzden işyerini kendiniz seçin.

İş yerine bağlı hocam bazıları az verir bazısı çok verir ya da hiç vermeyebilir. Bu yüzden iş yerini kendiniz seçin.

Yarın annem mesem kayıt yaptırmaya gidecek, yarın okula gitmeme gerek var mı? Şu an halihazırda okuduğum okula. Yok yazılır mıyım?

Yarın annem mesem kayıt yaptırmaya gidecek, yarın okula gitmeme gerek var mı? Şu an halihazırda okuduğum okula. Yok yazılır mıyım?
Kaydınız meseme alınana kadar yok yazılırsınız zaten meseme geçtiğinizde devamsızlık siliniyor diye biliyorum.

Hocam yazılımda para var yazılım geliştirme dalından ilerlemek istiyorum ben ayrıca baktımda aylık 2552 TL imiş sanırım, çok az değil mi bu? Asgari ücretin kat kat altı.

Arkadaşın dediği gibi. Bu sadece devlet tarafından işletmeye verilen destek. Normalde senin bir ücretin olur bu da üstüne olur gibi düşün. Ama bu para devlet tarafından işletme hesaplarına yatırılıyor. Yani direk size değil. Biraz anlatması karışık mevzu.

Yok yazılırsınız. Kayıt yapılırsa Mesem'e, bir önemi kalmaz. Yapılmazsa gitti bir gün devamsızlık :)

Kaydınız meseme alınana kadar yok yazılırsınız zaten meseme geçtiğinizde devamsızlık siliniyor diye biliyorum.

Direk öğrencinin kaydı siliniyor okuldan.

Genel bilgi vereyim. Sizden istenecek belgeler: Kimlik fotokopisi, diploma-transkript, sağlık belgesi ve fotoğraf. İşletmeyi kendiniz bulmanız daha sağlıklı olur. İşletme 2552 lirayı kendi de kullanabilir. Bu sizin işletme ile olan anlaşmanıza bağlı. Normal bir lise gibi düşünün ama mesleki eğitim merkezleri var ve meslek liseleri bünyesinde mesemler var. Ben bir meslek lisesi bünyesinde mesemdeyim. Sınıf, öğrenciler gibi durumlar başvuracağınız kuruma göre değişir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı