Mesh yapılı kasa ve 650 veya 750W 80+ güç kaynağı önerisi

Corsair fiyatı artmış ama Aerocool One frost 500-600 arasında One Eclipse ise 500-650 arasında.

2 Kere Aerocool kasa kullandım birinde sıvı soğutma sığmıyordu. RAM bloklarını kapatıyordu. Üstelik özelliklerinde 240mmlik destek sağladığı halde, birinde de fanların RGB'si bozulmuştu durup dururken garantiye gönderdim halloldu ama uğraşmıştım pek önermiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa olarak XPG Invender (İsterseniz ön kapak olmadan kullanabilirsiniz) alıp yanına 2 adet Akasa Viper 12 CM boyutunda 14 CM fanları öneririm.
Veya daha uygun fiyatlı olarak Arctic P14

Önü mesh olan MSI MAG Forge 100M modeline bakabilirsiniz.

PSU işi bütçeyi kalmış bir şey:

Kasa olarak XPG ınvender (isterseniz ön kapak olmadan kullanabilirsiniz) alıp yanına 2 adet Akasa Viper 12 cm boyutunda 14 cm fanları öneririm.
Veya daha uygun fiyatlı olarak Arctic P14.

Önü mesh olan MSI MAG forge 100M modeline bakabilirsiniz?

PSU işi bütçeyi kalmış bir şey:

Önerdiğin kasaların tasırımları hoşuma gitti. MSI olanı tercih edeceğim. Fakat bir sorum var. Ön kısmında toz filtresi var mı? Bir de güç kaynağı araştırıyordum. Bu marka iyimi?THERMALTAKE Smart 700W 80+ Power Supply 12cm RGB Led Fanlı PS-SPR-0700NHSAWE-1 40698 | Trendyol.

2 Kere Aerocool kasa kullandım birinde sıvı soğutma sığmıyordu RAM bloklarını kapatıyordu üstelik özelliklerinde 240mmlik destek sağladığı halde, birindede fanların RGB'si bozulmuştu durup dururken garantiye gönderdim halloldu ama uğraşmıştım pek önermiyorum.
Şahsen ben One Eclipse almayı düşünüyorum, umarım sorun çıkartmaz.

Şöyle bir şey var XPG Invender ile dediğim fanları alırsanız ve yan panele 240 MM sıvı soğutma takarsanız daha iyi hava akışı sağlanır diye düşünüyorum zaten yeterli boşluğa sahip hava alması için.

MAG modelinde toz filtresi bulunmuyor.

Birde High Power Gold Performance GD daha mantıklı bir tercih olur.

Şöyle bir şey var XPG ınvender ile dediğim fanları alırsanız ve yan panele 240 mm sıvı soğutma takarsanız daha iyi hava akışı sağlanır diye düşünüyorum zaten yeterli boşluğa sahip hava alması için.

MAG modelinde toz filtresi bulunmuyor.

Bir de High Power Gold performance GD daha mantıklı bir tercih olur.

O zaman ben para biriktiriyim kasa için biraz daha. Corsair'in tasarımı hoşuma gitti. 2-3 hafta ayırsam belki 900 TL'ye kadar çıkarabilirim kasa için. High Power güvenelebilir miyim peki ilk kez duydum çünkü.

High Power gayet güvenilir ve alınır açıkçası.

Biraz dar bir kasa iCUE 220T ona göre alın.

Biraz dar derken mesala MSI B450 GAMING Plus Max anakartım var. Yukarı tarafa xigmatex glace 240mm sığar mı?
High Power gayet güvenilir ve alınır açıkçası.

Biraz dar bir kasa iCUE 220T ona göre alın.

Bir de 3 fanlı ve iki fanlı ekran kartı sığar mı?

Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı