Mesleğiniz ne?

Ulaş Kahveci

Attopat
Yer
İstanbul, Beşiktaş
Mesleğiniz ne?
Ben ne kadar yabancı dil öğretmenliği için atanmayı beklesem de şu an hem garson hem de etütte öğretmenim. 2'si de asgari altı veriyor "part time" olduğu için. Sabah 4:30 da kalk 5:00 da mekanı aç. En geç 6:30'da tüm malzemeleri al, her şeyi yerleştir ve dükkanla etrafını temizle. Saat 2 gibi mesai bitti. Atla otobüse son paranı bas ve etüte git. Etütte, kağıtta 30 önünde 10 öğrenci (kalanı genelde kaçar etütten.) Ders yap. Sonra yemek yemeye paranın olmadığı adı "yemek mola"sı olan yemek yiyemediğimiz mola. Sonra son sınıfa gir gene ders çalıştır. Akşam 6:30'dan 7:00'ye kadar otobüs bekle. Gelince bin ve kalan 2 kuruşluk paranı da bas. Eve gel ve yiyecek bir şey olmadığını görüp uyu. Şu an da "yemek" molasındayız.

Öğrenciyim. Ama büyüyünce genetik mühendisliği düşünüyorum. Aslında aklıma mekatronik te takılıyor. Çok kararsızım. Ama biyoloji ve teknolojiyi sevdiğim için galiba genetik mühendisi olacağım.

Polis mi olsam yazılım üstüne mi gitsem bilemiyorum 2'si de içimden gelmiyor ama birini seçeceğim.
Bütün hayatımı yatarak geçirmek istiyorum galiba depresyondayım.

Geri
Yukarı