Meslek dersinden kalınca sınıfta mı kalınır?

Bir dersten kaldınız diye sınıfta kalma diye bir şey yok. 9. sınıf öğrencileri için aşağıda attığım linkteki yeni müfredat geçerli. Toplamda aynı anda 4 dersten kalırsanız sınıfta kalıyorsunuz sizin durumunuzda ise 3 dersten kaldığınız için o derslerden sorumlu olarak üst sınıfa geçiyorsunuz. Eğer gelecek sene o derslerin sorumluluklarını vermeden bir dersten daha kalırsanız o zaman sınıfta kalıyorsunuz.

Kaynak kendim. 3 alan dersinden ben ve arkadaşlarım sorumlu kaldık.

Ama geçen seneden yana sistem değişti.

Bir dersten kaldınız diye sınıfta kalma diye bir şey yok. 9. sınıf öğrencileri için aşağıda attığım linkteki yeni müfredat geçerli. Toplamda aynı anda 4 dersten kalırsanız sınıfta kalıyorsunuz sizin durumunuzda ise 3 dersten kaldığınız için o derslerden sorumlu olarak üst sınıfa geçiyorsunuz. Eğer gelecek sene o derslerin sorumluluklarını vermeden bir dersten daha kalırsanız o zaman sınıfta kalıyorsunuz.

Teşekkür ederim o zaman şu anlık sorumlu geçiyorum.

Ben anlamadım şimdi ort 50'den yuksekse fakat 4 dersten kalırsam sınıfta mı kalıyorum. 12. Sınıfım

Ben anlamadım şimdi ort 50'den yuksekse fakat 4 dersten kalırsam sınıfta mı kalıyorum. 12. Sınıfım
Ortalaman 50 altıysa her türlü kalıyorsun diye duydum Ama yanlış olabilir. 4 dersten kalırsan kesin kalıyorsun.

Bizim Elektrik hocamız alan dersleri yıldızlı ders olduğu için alan dersinden kalırsan sınıfta kalıyorsun diyor her fırsatta.
Yok öyle bir şey ama herkes'e öyle yutturuyorlar. Korkmaları için

Bu sizin için geçerli değil. Sadece 9. sınıf ve devamlarında geçerli olan yeni sistem bu. Sizin genel ortalamanız 50'nin üzerinde olması bütün derslerden geçmenize yetiyor, yeni sistemde bu yok.

Ne kadar doğru bilmiyorum açıkçası
Bu sizin için geçerli değil. Sadece 9. sınıf ve devamlarında geçerli olan yeni sistem bu. Sizin genel ortalamanız 50'nin üzerinde olması bütün derslerden geçmenize yetiyor, yeni sistemde bu yok.
Evet onuda eklemeyi unutmuşum 9. sınıfları ilgilendiriyor bu yeni sistem. Ve her sene 1 sınıf artacak 12. sınıfa kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı