Meslek lisesi 12. sınıf öğrencisi olarak ne yapmalı?

Hocam şu anki bensiniz benim de stajım var 3 gün sözde bize atp ye geçirip 5 gün okulda sadece YKS'ya hazırlık yapacaklardı nafile haber yok dershaneye yazıldım boş çünkü ilk defa gördüğüm konular büyük ihtimal dershaneden ayrılacağım ikimiz içinde geç.
Bende hiç çalışmadım fakat bahsettiğiniz sistem bizde uygulanacak. Muhtemelen Atp olduğumuzdan dolayı.

Ben de sizin gibi meslek lisesindeyim; atp olduğum için yaz stajı yapıyorum. Sınav konusuna gelirsek sadece temmuz ve ağustos aylarında günde yaklaşık 2 saat çalıştım. TYT matematik kısmını bitirmiş sayılırım çok zor değildi okul döneminde günde 5-6 saat çalışarak ilk 50000'e girme planlarım var. Sana tavsiyem bilgisayarını, telefonunu veya ne varsa kapatarak günde yaklaşık 6-7 saat çalışman. Ben 0 öğrencisi değilim kaynak olarak insanların yorumlarını okuyup kendime en uygun olan kitapları alıyorum.

Ben de sizin gibi meslek lisesindeyim; atp olduğum için yaz stajı yapıyorum. Sınav konusuna gelirsek sadece temmuz ve ağustos aylarında günde yaklaşık 2 saat çalıştım. TYT matematik kısmını bitirmiş sayılırım çok zor değildi okul döneminde günde 5-6 saat çalışarak ilk 50000'e girme planlarım var. Sana tavsiyem bilgisayarını, telefonunu veya ne varsa kapatarak günde yaklaşık 6-7 saat çalışman. Ben 0 öğrencisi değilim kaynak olarak insanların yorumlarını okuyup kendime en uygun olan kitapları alıyorum.

Evethocam atplere zorunlu yaptılar AMP içinde geçerli olacaktı olmadı ne yazikki e-Devlet'teki hata yüzünden.

Atp nedir açıklayabilir misiniz?

Hocam çalışmak bir şey değil aldım test kitabı yapamıyorum zaten 11 sınıfta bize ders denen bir şey göstermediler AMP yiz diye benim için 11 sınıftan sonra okul bitti gibi bu yılda 3 gün fabirka derken bitti 0 bilgiyle YKS'ye girmem sanırsam bir umut babam dershaneye yazdırdı e anlamıyorum ki günde 3 saatlik dersle.

Atp nedir açıklayabilir misiniz?

Meslek liselerinde iki adet program vardır AMP = Anadolu meslek programı atp = Anadolu teknik programı atp biraz daha kültür dersleri yoğun ampden kültür dersleri işlenmiyor veya üstünde durmuyor hocalar daha çok meslek adı üstünde. Teknik içinde LGS 260 puanla alıyor meslek programı isterse 0 puan olsun yine alıyor.

Hocam çalışmak bir şey değil aldım test kitabı yapamıyorum zaten 11 sınıfta bize ders denen bir şey göstermediler AMP yiz diye benim için 11 sınıftan sonra okul bitti gibi bu yılda 3 gün fabirka derken bitti 0 bilgiyle YKS'ye girmem sanırsam bir umut babam dershaneye yazdırdı e anlamıyorum ki günde 3 saatlik dersle.
Ben başlasam yaparım biliyorum.ama zaman kısıtlı.

Sadece sayısal ağırlıklı çalışsam nasıl olur?

Hocam zaten fizik kimya biyoloji matematik okulda gösterilmediği için ben eşit ağırlığa bir umut verdim bakalım ne olacak. Sizde eşit ağırlıktan başlayın derim.

Büyük ihtimalle mezuna kalacağım gibi görünüyor. Çünkü istediğim bölüm bilgisayar mühendisliği; yani şu anda çalışmaya başlasam bile bu yıl pek bir şey yapamam gibi görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı