Meslek lisesi iyi mi?

SeloTe

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Bunun için 320 puanlık bir meslek lisesine gitsem (İstanbul'da) bir şeyi etkiler mi yazılım mühendisliğinde?

Anadolu lisesi ile fen liseleri istediğiniz şey için daha uygun. O liseden gideceğiniz üniversite asıl olayı belirler ki ne olacağı belli.

Arkadaşlar ben yazılım mühendisliği okumak istiyorum. Bunun için 320 puanlık bir meslek lisesine gitsem (İstanbul'da) bir şeyi etkiler mi yazılım mühendisliğinde?

Dostum mühendislik için meslek lisesi uygun değildir 2 yıllık bir bilgisayar ile ilgili yüksekokul veya bilgisayar programcılığı ile DGS geçiş yapabilirsin meslek lisesinde kız az olduğu için ve genellikle başarısız öğrenciler gittiği için pek iyi bir yer değil 320 pek yüksek bir rakam da değil kavgaların, saygısızlığın olduğu bir mekandır kendisi.

Öncelikle meslek liseleri kötü gibi bir kavramı aklınızdan çıkarın Anadolu liselerinden hatta fen liselerinden daha yüksek puanlı meslek liseleri var fakat 300 puanlık bir meslek lisesi iyi değil ve meslek lisesi olduğu için isim ayrıcalığından 1 adım geri kalırsın.
Yani çalışıp daha yüksek puanlar hedeflemen lazım.

Alanın dışındaki bölümleri etkilemez. Örneğin meslek lisesinde elektrik okuyorsun ve elektrik bölümü için üniversitede ufakta olsa katkısı olur. Bunun dışındaki bölümlere olmaz.
Peki meslek liselerinde staj diye bir şey varmış o nasıl oluyo yani nerede staj yapıyoruz 1. 2. Si de meslek lisesindr bilgisayarla ilgili dersler mi var (10.) sınıfda? Yani 10. Sınıfda bilgisayar veya tıp, hukuk gibi seçiyormuyuz anlamadım?
Anadolu lisesi ile fen liseleri istediğiniz şey için daha uygun. O liseden gideceğiniz üniversite asıl olayı belirler ki ne olacağı belli.

Peki meslek liselerinde staj diye bir şey varmış o nasıl oluyo yani nerede staj yapıyoruz 1. 2. Si de meslek lisesindr bilgisayarla ilgili dersler mi var (10.) sınıfda? Yani 10. Sınıfda bilgisayar veya tıp, hukuk gibi seçiyormuyuz anlamadım?
Öncelikle meslek liseleri kötü gibi bir kavramı aklınızdan çıkarın Anadolu liselerinden hatta fen liselerinden daha yüksek puanlı meslek liseleri var fakat 300 puanlık bir meslek lisesi iyi değil ve meslek lisesi olduğu için isim ayrıcalığından 1 adım geri kalırsın.
Yani çalışıp daha yüksek puanlar hedeflemen lazım.

Son düzenleme:
Peki meslek liselerinde staj diye bir şey varmış o nasıl oluyor yani nerede staj yapıyoruz 1. 2. si de meslek lisesindr bilgisayarla ilgili dersler mi var (10.) sınıfda? Yani 10. sınıfda bilgisayar veya tıp, hukuk gibi seçiyor muyuz anlamadım?

Meslek liselerindeki staj atp (Anadolu teknik programı) ve AMP'ye göre (Anadolu meslek programı) değişir. Atp bölümünde okursan stajını yazın yaparsın, ampde okursan stajını hafta içi 2 gün okul 3 staj şeklinde yaparsın.

Alana göre bilgisayar ile ilgili dersler bulunmakta.

Meslek liselerindeki staj atp (Anadolu teknik programı) ve AMP'ye göre (Anadolu meslek programı) değişir. Atp bölümünde okursan stajını yazın yaparsın, ampde okursan stajını hafta içi 2 gün okul 3 staj şeklinde yaparsın.

Alana göre bilgisayar ile ilgili dersler bulunmakta.
Yada mesem'e geçebilir.

Geri
Yukarı