Meslek lisesi mezunu olmadan 2 yıllık elektrik bölümü okumak mantıklı mı?

RJ45 çakıp kablo eki yapmaktan ziyade PLC kodlama ve elektrik panosu dizmeyi öğrenirsen daha iyi olur.

PLC elektrikten cok elektronik bolumunu ilgilendiren bir şey ama tabii ki kendini gelistirmek adina ogrenmesi iyi olur. Her ne kadar bu ekipmanlar endustride kullanildigi icin pek ucuz olmasa da.

Merhaba. Ben de Anadolu Lisesi çıkışlıyım ve Elektrik bölümüne ilgim var. Okuduğum 4 yıllık bölümle bir arada götürmeye çalışabilirim ve Elektrik bölümü okumak uzaktan mantıklı gibi görünüyor. Özellikle devam zorunluluğu olmayan bir üniversitede 2 yıllık bölüm okumak daha iyi olabilir.

Merhaba. Ben de Anadolu lisesi çıkışlıyım ve elektrik bölümüne ilgim var. Okuduğum 4 yıllık bölümle bir arada götürmeye çalışabilirim ve elektrik bölümü okumak uzaktan mantıklı gibi görünüyor. Özellikle devam zorunluluğu olmayan bir üniversitede 2 yıllık bölüm okumak daha iyi olabilir.

Merhaba hocam bende duz lise mezunuyum şu an 4 yıllık bir bölüm okuyorum ama bölümü bırakıyorum. 2 yıllık elektrik okucam belediyelerin elektrik teknikeri vs kurslar açtığını gördüm oraya da gidip bir eğitim almak istiyorum okula gidene kadar kurs saatleri uzun değil sizde belki yaz tatilinde vs kursa gidebilirsiniz.

Merhaba. Ben de Anadolu Lisesi çıkışlıyım ve Elektrik bölümüne ilgim var. Okuduğum 4 yıllık bölümle bir arada götürmeye çalışabilirim ve Elektrik bölümü okumak uzaktan mantıklı gibi görünüyor. Özellikle devam zorunluluğu olmayan bir üniversitede 2 yıllık bölüm okumak daha iyi olabilir.
Merhaba hocam bende duz lise mezunuyum şu an 4 yıllık bir bölüm okuyorum ama bölümü bırakıyorum. 2 yıllık elektrik okucam belediyelerin elektrik teknikeri vs kurslar açtığını gördüm oraya da gidip bir eğitim almak istiyorum okula gidene kadar kurs saatleri uzun değil sizde belki yaz tatilinde vs kursa gidebilirsiniz.
Ben açıkçası elektrik teknikerliği hayalimden vazgeçtim arkadaşlar. Yani ben 25 yaşındayım, endüstri mesleğe giden çocuk 15 yaşında elektrikle tanışıyor. Aradaki 10 senelik farkı kapatmak çok çok zor, insanüstü bir çalışma gerektirir. Siz de bence kararınızı vermeden önce bunu düşünün. Zorlukları göğüsleyebilecekseniz kimse tutamaz tabi sizi, orası ayrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı