Meslek lisesi mezunu yurt dışında çalışabilir mi?

cxloudy

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS TUF GAMİNG GTX 1650 GDDR6/AMD RYZEN 5 5500/KİNGSTON 512GB SSD/ANTEC 650W/16GB RAM
Meslek
Gayrimenkul Danışmanı
Dostlarım merhaba 12.sınıf haydarpaşa bilisim bolumunde okuyorum. Amacım yurt disinda it uzmanligi ya da veri analisti gbii bilgisayar odakli isler yapmak. Ancak meslek lisesi cikis diploma sahibi biri universite bitirmeden yurt disinda gerekli sartlar karsiliginda calisabilir mi? Onu ogrenmek istiyorum. CV icerisinde B2 İngilizce sertifikası, Erasmus ve meslek lisesi bilisiim bölümü diploması yer alıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışabilirsiniz tabi ama firmalar Türkiyenin sayılı okullarından mezun bilgisayar, yazılım mühendisleri varken neden liseli birisini alsınlar...

Anladım tesekkur ederim hepinize.

2 sene meslek lisesinde okudum (otomasyon) hocamız mezun olduğumuzda bize bir belge verileceği ve yurt dışında çalışabileceğimizi söylemişti.

Çalışabilirsiniz tabii ama firmalar Türkiye'nin sayılı okullarından mezun bilgisayar, yazılım mühendisleri varken neden liseli birisini alsınlar...

Hayır alınabilir. Eğer cvniz yeteri kadar doluysa ve kendinizi geliştirdiyseniz tabii ki işe kabul edilirsiniz. Günümüzde üniversite okumak çok matrak bir şey değil. İyi üniversitelerden mezun olup işsiz olanlarda var maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı