Meslek lisesi mi Anadolu lisesi mi?

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, OBP puanım 91.9'du. Ailem bana bıraktı lise seçme işini. Ben de kucuklugun verdiği öz güvenle, büyük kuzenimin lafına uydum ve onun lisesine gitme hedefi koydum 8. Sınıftan beri ve hayatta koyduğum ve sonuna güzelce ulaştığım tek hedef olabilir ama 1. haftasından beri bu ortaokulda olan çalışma, sınav haftası cart curtun artı basılmış halinin karşıma çıktığını görünce nefret etmeye ve meslek meslek diye sayiklamaya başladım.

Ortalamalarım.

9. Sınıfta 1. Dönem 66 2. Dönem 64

1. Dönem fizik ve matematik, 2. Dönem matematik, fizik, kimyadan kaldım.

10. Sınıfta 1. Dönem 57 2. Dönem 57

1. Dönem Fizik, kimya, biyoloji, matematik, felsefe (49.9 la) coğrafyadan kaldım.

2. Dönem fizik, kimya, biyoloji ve matematikten kaldım.

11. Sınıfta da EA seçtim, sınıfta sevdiğim 1 tane bile 9-10 arkadaşım yok. Kimsenin umurunda değilim. Yan sınıftan bir çocuk buraya gececekmis, takas yapalım diyor. Benim de o sınıfta 2 tane samimi olduğum arkadaşım var ve matematik, tarih hocaları buradakinden kat kat daha iyiler.

Diğer tarafta da meslek lisesi var. Yolun başında oraya gitmeme sebebim, hem lanet olası ek kitaplar, hem de okul üstüne ailemin verdiği yüklü para. Şimdi sadece bir okul üstü lazım, onu da beyaz bir lakos alıp üstüne arma diktirip giderim, kabul etmezlerse direkt kıyafetleri vesaire de alabilirim kendi cebimden. Param var şu an çok şükür cebimde ama 9-10'un konularini vermek, kimseyi tanımamak, ailemin isin verip vermeyeceğini bilememek (Babam onaylar.) Gibi problemler var.

Ticaret yapmayı çok seviyorum. 8. Sınıftan beri 10 larca bilgisayar parçası, araç gereç gibi çeşitli ürünler alıp sattım. EA'dan da 2 yıl köpek gibi çalışıp 4 yıllık üniversite okuyup sonrasında da hiçbir iş bulamamak koyar. TYT'ye girip çıktığımda sadece ad olsun diye ticarettir o dur budur olan bir bölüm olur mu? 2 yılda 4 sınava girdim, toplasanız zar zor 100 eder. 10-24-17-15-14 gibi dandik notlarım var. Çalışsam sanki Fatih Sultan Mehmet gibi İstanbul'u fethedercesine matematik çözeceğim ya da öğreneceğim. Basarsan da dediğim gibi gözümün önünde 6 yılının gozumun önünde erimesi çok koyuyor.

Diğer taraftan okulu bırakıp direkt çalışmak geliyor aklıma asgari ücretle fakat buna ailem karşı çıkar o yüzden direkt kafadan eliyorum. 2 yıllıktır meslektir vesaire yaparsam üniversite bitince zaten direkt çalışmaya başlarım. Bana vereceğiniz tavsiyeler nelerdir? Cevaplarsanız sevinirim. Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama olayı kısa tutmak ve tekrar tekrar sizlere cevap vermek istemediğimden ve boş cevaplarin önüne geçmekten vsvsvsvsvs...

Merhaba arkadaşlar, OBP puanım 91.9'du. Ailem bana bıraktı lise seçme işini. Ben de kucuklugun verdiği öz güvenle, büyük kuzenimin lafına uydum ve onun lisesine gitme hedefi koydum 8. sınıftan beri ve hayatta koyduğum ve sonuna güzelce ulaştığım tek hedef olabilir ama 1. haftasından beri bu ortaokulda olan çalışma, sınav haftası cart curtun artı basılmış halinin karşıma çıktığını görünce nefret etmeye ve meslek meslek diye sayiklamaya başladım.

Ortalamalarım.

9. sınıfta 1. dönem 66 2. dönem 64.

1. dönem fizik ve matematik, 2. dönem matematik, fizik, kimyadan kaldım.

10. sınıfta 1. dönem 57 2. dönem 57.

1. dönem fizik, kimya, biyoloji, matematik, felsefe (49.9 la) coğrafyadan kaldım.

2. dönem fizik, kimya, biyoloji ve matematikten kaldım.

11. sınıfta da EA seçtim, sınıfta sevdiğim 1 tane bile 9-10 arkadaşım yok. Kimsenin umurunda değilim. Yan sınıftan bir çocuk buraya gececekmis, takas yapalım diyor. Benim de o sınıfta 2 tane samimi olduğum arkadaşım var ve matematik, tarih hocaları buradakinden kat kat daha iyiler.

Diğer tarafta da meslek lisesi var. Yolun başında oraya gitmeme sebebim, hem lanet olası ek kitaplar, hem de okul üstüne ailemin verdiği yüklü para. Şimdi sadece bir okul üstü lazım, onu da beyaz bir lakos alıp üstüne arma diktirip giderim, kabul etmezlerse direkt kıyafetleri vesaire de alabilirim kendi cebimden. Param var şu an çok şükür cebimde ama 9-10'un konularini vermek, kimseyi tanımamak, ailemin isin verip vermeyeceğini bilememek (babam onaylar.) Gibi problemler var.

Ticaret yapmayı çok seviyorum. 8. sınıftan beri 10 larca bilgisayar parçası, araç gereç gibi çeşitli ürünler alıp sattım. EA'dan da 2 yıl köpek gibi çalışıp 4 yıllık üniversite okuyup sonrasında da hiçbir iş bulamamak koyar. TYT'ye girip çıktığımda sadece ad olsun diye ticarettir o dur budur olan bir bölüm olur mu? 2 yılda 4 sınava girdim, toplasanız zar zor 100 eder. 10-24-17-15-14 gibi dandik notlarım var. Çalışsam sanki Fatih Sultan Mehmet gibi İstanbul'u fethedercesine matematik çözeceğim ya da öğreneceğim. Basarsan da dediğim gibi gözümün önünde 6 yılının gozumun önünde erimesi çok koyuyor.

Diğer taraftan okulu bırakıp direkt çalışmak geliyor aklıma asgari ücretle fakat buna ailem karşı çıkar o yüzden direkt kafadan eliyorum. 2 yıllıktır meslektir vesaire yaparsam üniversite bitince zaten direkt çalışmaya başlarım. Bana vereceğiniz tavsiyeler nelerdir? Cevaplarsanız sevinirim. Çok uzun yazdım kusura bakmayın ama olayı kısa tutmak ve tekrar tekrar sizlere cevap vermek istemediğimden ve boş cevaplarin önüne geçmekten vsvsvsvsvs...

Meslek lisesi ardinda diploma is yeri acma belgesi misss.

Hocam yazıyı tam okumadım ama meslek lisesinde ek kitap ücreti yok. En azından benim okulumda hepsini devlet verdi. Eğer teknik bölüme gidersen işin çok daha iyi 40 gün staj ve iyi matematik ile hem üniversite hemde iş yeri açma+ustalık belgesi alabilirsin. Notlarınıza baktığımda çok çalışmanız gerektiğini görüyorum. Bu durumda kesinlikle Teknik Meslek'e geçmeniz en hayırlısı olacaktır.

Ben hata yaptım sırf arkadaş ortamı var diye mesleğe geçmek yerine Anadolu'ya devam ettim. Şu an 12'yim futbolcu olmayı planlıyorum fakat bir sakatlık durumunda alternatif bir iş olarak bir mesleğim olsa içim çok rahat olurdu. Kısacası benim yaptığım hatayı yapma ve meslek lisesine gir.

Geri
Yukarı