Meslek lisesi nasıl bir yer?

Eşek muamelesi falan yapmıyorum muhabbeti konuşması arkadaşlığı ile bizim lisedekiler diğer liselerdeki ineklere nazaran çok iyiler onu söylüyorum bizim sınıfta bir tane inek var affedersin tam bir m*l çocuğa selam veriyorsun daha aleykümselam demeyi bilmiyor çocuk mat sınavından 70 alıyor hüngür hüngür ağlıyor babam bana çok kızacak diye arkadaşlar arasında pes FIFA muhabbeti dönüyor çocuk ben oynamıyorum akademik başarım düşer diyor çocuk daha küfür bilmiyor daha sayamadığım bir sürü şey var bu hayat bunun gibilerle çekilmez oluyor. Eğer bizim lisedeki herkes böyle olsaydı ben orada 1 dk durmazdım sizizn anlattığınız genelleme yapma bütün herkes aynı değil dediğiniz ortam ve öğrenciler bu şekildeyse vay fen liselerinin haline.

Ama o çocuk ileride senden daha başarılı olacak :D

Psikolojik tacize ugradim meslek lisesinde aylarca. Sabrettim ama en sonunda hocalara anlatinca sinifta kalmalarini sagladik. Sonra ne oldu. Tabii suclu ben oldum adam olmayan varliklarin sinifta kalmasini ve sanayiye gitmelerini sagladigim icin. Ispiyoncu, sahtekar, akliniza ne gelirse hakkimda dusundukleri bunlar.

Hala bana yaptiklari o psikolojik tacizlerin izlerini tasiyorum zihnimde. Ne olduklarini anlatmayacagim ama her gun hayatimin sonuna kadar bunlarla yasayacagimi ve gecmeyeklerini bilerek yasiyorum.

Anadolu, meslek, fen bilmem hangi liseye gidersen git iyi insanlarla karsilasacaginin garantisini veremem ama kotu lise dediklerinde milletin aklina meslek lisesi gelmesinin bir sebebi var. Bunu hatirla.
Hocam evelalah bilegimiz güçlü gideceğim okuldada çevrem çok var hatta aynı sınıfa düştügümüz arkadaşımda var

Hocam ben MSÜ'ye girmek istiyorum.

Hocam zaten kız arkadaşım olduğu için gerekmiyor.

O lise nasıl bir eğitim veriyor bilemem o yüzden lise hakkın pek bir şey söyleyemem. Meslek lisesi mezunu olup AÖF'e girip başarılı olursan girersin MSÜ'ye.

Eşek muamelesi falan yapmıyorum muhabbeti konuşması arkadaşlığı ile bizim lisedekiler diğer liselerdeki ineklere nazaran çok iyiler onu söylüyorum bizim sınıfta bir tane inek var affedersin tam bir m*l çocuğa selam veriyorsun daha aleykümselam demeyi bilmiyor çocuk mat sınavından 70 alıyor hüngür hüngür ağlıyor babam bana çok kızacak diye arkadaşlar arasında pes FIFA muhabbeti dönüyor çocuk ben oynamıyorum akademik başarım düşer diyor çocuk daha küfür bilmiyor daha sayamadığım bir sürü şey var bu hayat bunun gibilerle çekilmez oluyor. Eğer bizim lisedeki herkes böyle olsaydı ben orada 1 dk durmazdım sizizn anlattığınız genelleme yapma bütün herkes aynı değil dediğiniz ortam ve öğrenciler bu şekildeyse vay fen liselerinin haline.

Sizin gibi varlıklar yüzünden zaten okullardan soğudum büyük ihtimal uyarı yiyeceğim ama bunu yazmaya değer.

İleride o senden kat kat iyi kazanacak ve daha terbiyeli olacaktır yanlış anlama sadece çocğun kötü yanı selam vermeyi bilmiyor ya da sen zorbalık yapıyorsun.

Ne olacak? Çocuk okula sınav derdim stresim var, dersi dinlemeliyim diye geliyor. Sonra dediğiniz kişiler zaten ders dinlemeğe değil affedersiniz eğlenmeye geliyorlar sonra da konu ortada. Bir de selam vermeyi bilmiyor diyen biriyle uğraşacak herhalde.

Son düzenleme:
İleride o senden kat kat iyi kazanacak ve daha terbiyeli olacaktır yanlış anlama sadece çocğun kötü yanı selam vermeyi bilmiyor ya da sen zorbalık yapıyorsun.

Zorbalığı nereden çıkardın ve affedersin ama sen benim terbiye düzeyimi nereden gördün ki benden terbiyeli olacak diyorsun ben sana bu ve bunun giblerinin ileride ne olacağını söyleyeyim bir topluma girdiği zaman kendini taşıyamayan ne ne söyleyip ne söylemeyeceğini bilmeyen başkaları tarafından yönlerdirilen bir çocuk olacak ileride bunun ve bunun gibileri istesse trilyoner olsun ama önce adam olsun lafım bana cevap yazan herkesedir vesselam.

Ne olacak? Çocuk okula sınav derdim var dersi dinlemeliyim diye geliyor bu benim hayatım diye sonra bunlar zaten ders dinlemeğe değil affedersiniz eğlenmeye geliyorlar sonra da konu ortada. Selam vermeyi bilmiyor diyor, çocuğun aklından acaba seninle konuşacağı bile geçiyor mu?

Arkadaşım sen beni anlamadın herhalde mesele sınav a çalışma dersi dinleme meselesi değil ileride bir hedefi olan iyi bir yerde olmayı düşünen herkes sınavına da çalışır dersini de dinler burada mesele çocuğun arkadaşlık namına her şeyden yoksun olması yanımıza geldiği her saat her dakika dersten konuşuyor bozuk plak gibi çocuğun çevresiyle bağı tamamen kopuk anlatmak istediğim şey bu. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:
Zorbalığı nereden çıkardın ve affedersin ama sen benim terbiye düzeyimi nereden gördün ki benden terbiyeli olacak diyorsun ben sana bu ve bunun giblerinin ileride ne olacağını söyleyeyim bir topluma girdiği zaman kendini taşıyamayan ne ne söyleyip ne söylemeyeceğini bilmeyen başkaları tarafından yönlerdirilen bir çocuk olacak ileride bunun ve bunun gibileri istesse trilyoner olsun ama önce adam olsun lafım bana cevap yazan herkesedir vesselam.

Arkadaşım sen beni anlamadın herhalde mesele sınav a çalışma dersi dinleme meselesi değil ileride bir hedefi olan iyi bir yerde olmayı düşünen herkes sınavına da çalışır dersini de dinler burada mesele çocuğun arkadaşlık namına her şeyden yoksun olması yanımıza geldiği her saat her dakika dersten konuşuyor bozuk plak gibi çocuğun çevresiyle bağı tamamen kopuk anlatmak istediğim şey bu. Umarım anlatabilmişimdir.

Küfür eden adam oluyor mu sizin gibiler bozdu gençliği.

Küfür eden adam oluyor mu sizin gibiler bozdu gençliği.

Öyle bir şey demediğimi siz de bende iyi biliyoruz çarpıtmayın cümlemi. Ne yani 50 yıl öncesinde biri birine düz küfür etse AA yok ben terbiyeli bir adamım bana istediğiniz küfrü edebilirsiniz, size hiçbir şey yapmayacağım mı diyeceklerdi? Düzgün gençlik buysa eğer o düzgün gençliğin... 😅😅😅

Tamam ama siz okuldaki tarafını görüyorsunuz bir de bunun aile tarafı var. Belki kopuk dediğiniz çocuğun başka bir yüzü vardır? Neden bu kadar kolay yargıyı koyuyorsunuz ki? Belli ki arkadaşta değilsin düzgün tanışmamışsın bile.

Tamam ama siz okuldaki tarafını görüyorsunuz bir de bunun aile tarafı var. Belki kopuk dediğiniz çocuğun başka bir yüzü vardır? Neden bu kadar kolay yargıyı koyuyorsunuz ki? Belli ki arkadaşta değilsin düzgün tanışmamışsın bile.

Çocuk hiç kimseyle yakınlık kurmuyor ki futbol oynamaya çağırıyoruz gelmiyor tenis oynamaya gelmiyor teneffüse çıkartmaya çalışıyoruz tek tük çıkıyor içeri giriyoruz çocuk kitaba bakıyor böyle bir insanla nasıl arkadaş olabilirsin.

Geri
Yukarı