Meslek lisesi okumanın faydaları nelerdir?

YKS'de dezavantajlı olursunuz.

Benim kuzenim meslek lisesi mezunu ve hemşire. Kendisi Deva Hastanesi'nde çalışıyor (Gaziantep'te bir hastane) ve kendisi çalıştığı yeri değiştirmek istiyor ancak hiç bir hastane onu meslek lisesi mezunu olduğu için kabul etmiyor. Benim ablam da meslek lisesi mezunu ama o da çok pişman.
Nasıl bir dezavantaj Hocam

Ne gibi zarar mesela? Boş boş normal liseye gidip Türkçe vb. anaokulundan beri öğretilen dersleri mi görmek iyi? Yoksa meslek öğrenip, meslek lisesi diploması kazanıp, işe girip aç kalmamak mı iyi? Kızlara kötü görünmemek için meslek lisesi istemeyen tiplerden nefret ediyorum.

Sadece bi' matematik öğrensen yeter iş hayatında.

Ortamı çok kötü, oturduğu yerdeki meslek lisesini bilmeden sallamışsınız, bizim burada vardı, serseri, sigara içen, hamile bırakan herkes vardı, Allah'tan ben oraya gitmedim, öyle okullardan hiçbir şey olunmaz, istediğinizi diyebilirsiniz, arkadaş çevresine takılmayın sizin elinizde diyebilirsiniz, eskiden kendi halinde ağzından küfür çıkmayan çocuklar o liseye gittiği için bildiğiniz serseri olmuşlar.

Ortamı çok kötü, oturduğu yerdeki meslek lisesini bilmeden sallamışsınız, bizim burada vardı, serseri, sigara içen, hamile bırakan herkes vardı, Allah'tan ben oraya gitmedim, öyle okullardan hiçbir şey olunmaz, istediğinizi diyebilirsiniz, arkadaş çevresine takılmayın sizin elinizde diyebilirsiniz, eskiden kendi halinde ağzından küfür çıkmayan çocuklar o liseye gittiği için bildiğiniz serseri olmuşlar.

Öyle bir şey şu ana kadar olmadı.

Bende meslek lisesi mezunuyum fakat universiteye yonelmeyi tercih ettim, is bulma konusunda teknikerlerlerin muhendislerden daha avantajli oldugunu soyleyebilirim. Alacagin maas hakkinda cok bir bilgim olmamakla birlikte tecrube kazandiktan sonra 5-6k kazanan arkadaslarim var.

Meslek lisesi makine bölümünü okuyorum. Meslek lisesi okumanın faydaları nelerdir?
LGS' den 0 çekeni meslek lisesine yolladıkları için adı çıkmıştır. Ben Bilişim mezunuyum. Okul bana yazılım, grafik tasarım, muhasebe öğretti ama gel gör iş yok. Fen lisesinde okuyanlar bile şu an bilgisayar mühendisliği seçiyorlar düşün, sen onlardan 1-0 önde başlıyorsun.
Kaç puan verir ek puandan?
40 puan veriyor.
:d Sana fosforlu eşofmanlılar denk gelmiş. Bayağı abartmışsın.

Aynen dostum, hamile kaldılar devlet "napim" deyip geçti değil mi? atıyorsunuz bari az atın. Ailenden duyduklarını gelip burada söyleme hamile olayını çok fazla abartmışsın biraz daha düşün ondan sonra tekrar yaz.

Meslek lisesi makine bölümünü okuyorum. Meslek lisesi okumanın faydaları nelerdir?
Bir anadolu lisesine giderek söylüyorum . Bence meslek liseleri daha iyi kitlesi dışında çnkü sizi bir mesleğe yönlendiriyor anadolu lisesi ise sizi yarıştırıyor.

Geri
Yukarı