Meslek lisesi okuyanlar YKS sınavına hangi daldan giriyor?

chiunquevico

Femtopat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Merhaba hocalarım, meslek lisesinde elektrik-elektronik bölümü okuyorum. YKS sınavına sayısal bölümünden mi gireceğim? İnternette araştırdım fakat sorumun cevabını tam olarak bulamadım ve kafamda soru işaretleri kaldı. Sanırsam sayısal fakat emin olmak açısından konu açma gereksinimi duydum.

Evet, sayısal bölümden gireceksiniz hocam. (Elektrik elektronikten devam edecekseniz.)

Son düzenleme:
TYT'de bölüm yok bütün sorulardan sorumlusun. Hedefin neyse ona göre öncelik vermen gerekiyor sallıyorum mühendislik istiyorsan fen ve matematik daha önemli senin için. Ayt'de ise hangi bölümü istiyorsan ona göre kayıt olup sınavlarına girmen lazım sallıyorum dil istiyorsan dil sınavı gibi.

Merhaba hocalarım, meslek lisesinde elektrik-elektronik bölümü okuyorum. YKS sınavına sayısal bölümünden mi gireceğim? İnternette araştırdım fakat sorumun cevabını tam olarak bulamadım ve kafamda soru işaretleri kaldı. Sanırsam sayısal fakat emin olmak açısından konu açma gereksinimi duydum.
Sınavda herhangi bir alan kısıtlaması yok. İstersen DİL istersen SÖZEL'den gir. Herhangi bir alan seçmiyorsun başvuru yaparken (YDT hariç.) tabii meslek liselerinin genel olarak temel eğitimini verdiği bölümler üniversitelerde SAYISAL puanı ile alıyor. Ne istiyorsan o bölümün puanını veren soruları çözmelisin AYT'de.

Yeni konular

Geri
Yukarı