Meslek lisesi ve Anadolu lisesi arasındaki fark nedir?

200 puanla üniversiteye girersen olacağın o zaten :) Son 1 ay üniversite sınavına çalışmaya başlayan eleman bir zahmet okumasın.
Bana bir tane nitelikli üniversite göster kanka, ve o üniversitenin ekmeğini yiyen kişilerden örnek ver. Üniversite hayatı görülmeli tecrübe edilmeli ancak ne olursa olsun meslek lisesi tercih edilip meslek öğrenilmeli.

Bana bir tane nitelikli üniversite göster kanka, ve o üniversitenin ekmeğini yiyen kişilerden örnek ver. Üniversite hayatı görülmeli tecrübe edilmeli ancak ne olursa olsun meslek lisesi tercih edilip meslek öğrenilmeli.
Sen ne işle uğraşıyorsun, öğrenci misin, mesleğin mi var? Türkiye'nin geneli için konuşuyorsun. Stereotip onlar. Sokağa çıkıp veya sosyal medyadan konuşan öğrencilerin yakınmalarını dinliyorsun.

bi kere diplomalı işsiz olanlar ya sınavda çalışmayıp kötü bir ünide kötü bölüm okumuştur yada kpss yi becerememiştir düzgün okuyup çalışana çok iş var bu ülkede
Valla kanka hastanede muhasebeciyim yanımda insan kaynakları var vızır vızır üniversite mezunları cv bırakıyor hiçbirinin yüzüne bakmıyoruz :D

Sen ne işle uğraşıyorsun, öğrenci misin, mesleğin mi var? Türkiye'nin geneli için konuşuyorsun. Stereotip onlar. Sokağa çıkıp veya sosyal medyadan konuşan öğrencilerin yakınmalarını dinliyorsun.
Muhasebeciyim yakın zamanda SMMM sertifikamı alacağım. 2 sene örgün 2 sene açıköğretim 4 yıllık mezunum. Bir yerden yakınma duymama gerek yok insan kaynakları ile de içli dışlıyım. Kimse diplomanızı umursamıyor çoğu sektörde kanka :D

8. sınıfken meslek lisesine ben de öngürüyle yaklaşıyordum. Gitmem diyordum. Gittim atp bölümü olduğu için meslek dersleri haftada 1 idi. Sadece yaz stajı vardı zaten. Karantinayla yarısını okumadım. Sonrasında Anadolu'ya geçmek istedim, korktum makinelerden falan sonra şans vereyim dedim.

İyi ki vermişim. Şu anda SolidWorks AutoCAD swansoft gibi uygulamardan çok güzel ve çok rahat parçalar çizebiliyorum ve meslek derslerimden yüksek alıyorum. Anadolu lisesine giden arkadaşım salaksın diyordu. Şu anda kendisi kendine Anadolu lisesine gittiği için salak diyor. Gittiğin meslek lisesinede bağlı. Bazılarının ortamı çok kötü oluyor bazılarının iyi. Benim okuduğum yer iyi o yüzden bıçaklı kavgadır falan olmuyor. Ek olarak sınıfta 26 erkekle okumak bayağı eğlenceli kimse kimseyi ispiyonlamıyor veya kimse kimseden utanmıyor. Sınıf ortamını daha eğlenceli yapıyor. Canımız sıkılıyor 5V5 CS atmaya gidiyoruz. Ortaokulda bana böyle bir şey yaşayacağımı söyleseler inanmazdım.

Mutluyum, eğer kaliteli bir Anadolu lisesine gidemiyecekseniz kesinlikle güzel bir meslek lisesine gidilmeli.

Muhasebeciyim yakın zamanda SMMM sertifikamı alacağım. 2 sene örgün 2 sene açıköğretim 4 yıllık mezunum. Bir yerden yakınma duymama gerek yok insan kaynakları ile de içli dışlıyım. Kimse diplomanızı umursamıyor çoğu sektörde kanka :D
Overqualification'dan işe alınmamalar mümkün olabilir evet. O öğrencinin de bizim ülkemizde maalesef ki artık yeri yok zaten. Doktorasını, masterını yapar terk eder. Fakat üniversiteden mezun olan kişinin hangi iş koluna başvurduğu da önemli. İşverenler tecrübeli insan almak istiyor. Kimse tecrübe vermek istemiyor. Mesela Celal Şengör'ün videosundaki gibi, çocuk ben İşletme okumak istiyorum diyor. Beni de güldürdü maalesef. Komik bir bölüm çünkü.

valla bizim buralarda meslek lisesinden mezunlardan işe girebilenler hep torpille giriyor bazılarıda 6 7 sene iş arıyor

Overqualification'dan işe alınmamalar mümkün olabilir evet. Fakat üniversiteden mezun olan kişinin hangi iş koluna başvurduğu da önemli. İşverenler tecrübeli insan almak istiyor. Kimse tecrübe vermek istemiyor. Mesela Celal Şengör'ün videosundaki gibi, çocuk ben İşletme okumak istiyorum diyor. Beni de güldürdü maalesef. Komik bir bölüm çünkü.
Akademik başarı gibi bir hedefi yoksa şahsın boş zaman kaybı. Meslek edinmek her zaman daha avantajlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı