Meslek lisesinde elektrik elektronik okuyan biri üniversitede ne yapabilir?

İngilizce dışında bir dil öğrenmeye çalışırsan ve okuduğun liseyle alakalı bir 2 yıllık bölümü bitirdikten sonra hangi ülkenin dilini öğrendiysen oraya gidilebilir.

Lise mezunu olarak devam mı etsin 😒
Lise mezunuyum ve bir zararını görmedim, lise mezunu olarak devlet kurumuna atandım. İsterse meslek yüksek okul ile de devam edebilir ancak bugün üst düzey bir üniversite okumadıkça üniversite okumak boş. Hem zaman hem para kaybı hem de senin gibi yüzbinlerce kişinin arasına katılıyorsun. O sürede mesleki becerisini geliştirse eminim çok daha iyi yerlere gelir. Hiç bir şey değilse MYO okuyup oradan gene devlete atanma şansı hala var. Devlete atanamasa bile piyasa iş yapan adama iyi paralar ödüyor. Bugün kaynakçı mühendisten fazla maaş alıyorsa 4 yıllık mezunu mühendis çokluğundandır.

Lise mezunuyum ve bir zararını görmedim, lise mezunu olarak devlet kurumuna atandım. İsterse meslek yüksek okul ile de devam edebilir ancak bugün üst düzey bir üniversite okumadıkça üniversite okumak boş. Hem zaman hem para kaybı hem de senin gibi yüzbinlerce kişinin arasına katılıyorsun. O sürede mesleki becerisini geliştirse eminim çok daha iyi yerlere gelir. Hiç bir şey değilse MYO okuyup oradan gene devlete atanma şansı hala var. Devlete atanamasa bile piyasa iş yapan adama iyi paralar ödüyor. Bugün kaynakçı mühendisten fazla maaş alıyorsa 4 yıllık mezunu mühendis çokluğundandır.
Kesinlikle lisans okumalı.

Bende meslek lisesi mezunuyum elektrik-elektronik birde 2 yıllık elektrik okudum bana göre iş bilgisi daha önemli her yönden,kendini geliştirmişsen bu olay her alanda geçerli bence, bilgin yoksa meslek alanında fazla deger görmüyorsun çogu üniden arkadaşlarım fabrikada çalışıyor benim kanaatimce bir işte iyi olman lazım önemli olan ve ek takviyeler lazım belge,ehliyet vs Başarılar hayatında

Kesinlikle lisans okumalı.

Lisans ne oluyor 4 yıllık üniversite mi? Mtok da yapabilirim sanırım.

TYT benim için gerçekten basit halledebileceğime inanıyorum ama AYT konusunda emin olamıyorum. Mezuna kalmak gibi bir planım yok. AYT'yi eğer yapamazsam TYT ile.
2 yıllık ön lisans okuyup sonra DGS ile 4 yıllığa tamaamlayıp sonrasında yurt dışına çıkmayı planlıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı