Meslek lisesinde hangi bölümün önü açıktır?

Metal (kaynakçılık) ve motor bölümleri iyidir.

Meslek lisesinde hangi bölümün önü açık?

Bilişim, makine ressamlığı, mekatronik ve elektrik. Kimse beğenmese de kaynak çok önemli. Kendi gittiğim fabrika bile kaynakçı arıyor. İşini doğru yapan çoğu kişiye mesleklerin önü açık ama bazı durumlarda durum değişebilir. Ve eklemek istiyorum elektrikli motorlar diye bir bölüm olursa ilerde çok fazla rehavet göreceğinden dolayı kesinlikle önü en açık meslek olabilir.

Hangi açıdan baktığına bağlı ama Elektrik Elektronik bölümünde okuyan adam her alana kayabilir iş olanağı da diğer bölümlere göre daha fazla. Bu arada metal bölümü ilginçtir ki pis ve ağır bir iş olsa da çok para kazandırıyor.

Elektrik elektronik mezunuyum, liseden sonra üniversite okumayıp işe giren arkadaşlarımın büyük kısmı asgari ücretle çalışıyor. Evet güzel bir bölüm lakin üstüne üniversite de okumak en iyisi. Örneğin elektrik elektronik okudunuz lisede, üniversitede de eem okursanız hem lisedeki bilgileriniz sayesinde rahatça zorlanmadan okursunuz hem de meslek hayatınızda daha rahat edersiniz. Benim görüşüm bu.

Tersanelerde iyi para veriyorlar diye duymuştum kaynakçılara. Dalgıç olarak çalışanlara çok daha fazla veriliyor olmalı bir de. Rakamları bilmiyorum.

Meslek lisesini önermiyorum. Eğer YKS hazırlanıyorsan stajdan dolayı zamanınız kalmıyor ve temeliniz de zayıf ise daha da zorlaşıyor.

Meslek lisesi mezunuyum ve mühendislik fakültesini bitiriyorum bu sene. Sınıfımdan mimarlık, mühendislik veya sosyal bölümler gibi bölümlere giden bir sürü kişi vardı. Bu artık eskide kalan yanlış bilgiler. Meslek liseleri artık YKS için uçurum bir fark olan kurum değil. Hatta mezun olduğum okulun sistemi değişmiş 12. sınıfta staj veya bölüm dersi yok direkt normal dersler verilip YKS için ek kurslar yapılıyor ücretsiz olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı