Meslek lisesinde meslek sınavları zorluyor

Ardnaxoy

Kilopat
Matematik, edebiyat gibi sınavlardan bile yüksek çekerken meslek dersleri beni bitiriyor, 140 sayfa pdfte aşırı önemsiz bir konudan yüksek puanlı bir soru geliyor, hatırlamıyorum ve sonuç olarak düşük alıyorum, bu döngüden sıkıldım.

Meslek lisesinde okuyup, çözüm bilen var mı? Ne yapabilirim? Bilişim okuyorum.

Matematik, edebiyat gibi sınavlardan bile yüksek çekerken meslek dersleri beni bitiriyor, 140 sayfa PDF'te aşırı önemsiz bir konudan yüksek puanlı bir soru geliyor, hatırlamıyorum ve sonuç olarak düşük alıyorum, bu döngüden sıkıldım.

Meslek lisesinde okuyup, çözüm bilen var mı? Ne yapabilirim? Bilişim okuyorum.

Bu konularda kesinlikle kilit nokta iyi hoca ve hoca ile aranda bulunan ilişki, eğer hocalar ile aran iyiyse ve de adamakıllı duruyorsan derslerde hiç sıkıntı çekmezsin geçirirler ben iklimlendirme okuyorum (endüstriyel meslek) eğer adamakıllı olmasaydım 8 kredili dersten geçemeyecektim yani edebiat+matematik sadece 1 meslek dersi değerinde, hocalarla aranı iyi tut ve önemli dediği kısımları dikkate al, eğitim öğretim hayatında başarılar dilerim dostum.

Meslek lisesinde o dersler oldukça önemli. Düşük almanız ortalamanızı ciddi düşürür, hocanızın önemli dediği yerler olmuyor mu? İllaki oluyordur.
Son günlerde pek çok hastalık sebebiyle aşırı yorgundum ve derslerde başımı kaldıramıyordum, kaçırdım sanırım...
Bu konularda kesinlikle kilit nokta iyi hoca ve hoca ile aranda bulunan ilişki, eğer hocalar ile aran iyiyse ve de adamakıllı duruyorsan derslerde hiç sıkıntı çekmezsin geçirirler ben iklimlendirme okuyorum (endüstriyel meslek) eğer adamakıllı olmasaydım 8 kredili dersten geçemeyecektim yani edebiat+matematik sadece 1 meslek dersi değerinde, hocalarla aranı iyi tut ve önemli dediği kısımları dikkate al, eğitim öğretim hayatında başarılar dilerim dostum.
Sözlü ve 2.sınav konusunda dikkat etmeyi düşünüyorum, tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı