Meslek lisesinde okuyanlar

Ardldomakr

Decapat
Bu konu meslek liselilere özeldir, hangi bölümde okuduklarını okumak isteyen arkadaşlarımıza ortamı ve anılarını anlatabilir. Ben başlıyorum otomotiv bölümünde okuyorum her okulda olduğu gibi bazı meslek liseleri çok disiplinli olmasına rağmen benim okulda olduğu gibi disiplinsiz de olabiliyor. İyi ki de meslek lisesinde okuyorum :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC bölümündeyim, gelmeyin. Herkesin güçlü görünüp herkesin de "Bu beni döver" dediği ortamdır meslek. Saçma abi/kardeş kavgaları gibidir. Kız oranı düşüktür, bu en berbat olayı... Ama güzel yanı da sınıf size özeldir, kız yoktur. Takılın!

PC bölümündeyim, gelmeyin. Herkesin güçlü görünüp herkesin de "Bu beni döver" dediği ortamdır meslek. Saçma abi/kardeş kavgaları gibidir. Kız oranı düşüktür, bu en berbat olayı... Ama güzel yanı da sınıf size özeldir, kız yoktur. Takılın!

İmam hatibin kavgasız hali.

11.sınıfa giden bir meslek lisesi öğrencisiyim. Alanım "Bilişim Teknolojileri", dalım ise "Ağ İşletmenliği Ve Siber Güvenlik". Beni daha fazla memnun edebilecek bir alan yok.
Biz de 5 erkeğe 1 erkek düşüyor. Kız olayı cidden abartı değil.

PC bölümündeyim, gelmeyin. Herkesin güçlü görünüp herkesin de "bu beni döver" dediği ortamdır meslek. Saçma abi/kardeş kavgaları gibidir. Kız oranı düşüktür, bu en berbat olayı... Ama güzel yanı da sınıf size özeldir, kız yoktur. Takılın!

Kız oranı düşük derken. Kız oranı yoktu yok. 2000 kişilik okulda toplasan 20 tane kız vardı. 10 tanesi zaten bizim Muhittin abiye benziyordu kaldı 10 kişi.

Ben teknik lisedeyim. Meslekten farkı yok pek. Bölümüm Elektrik-Elektronik. Meslek derslerimiz 16 saat. Kalan kültür derslerimiz sayısal dersler. Sınıfta kız yok. Full erkek. Dersler de o yüzden eğlenceli oluyor. Birbirimizle yardımlaşırız meslek derslerinde. FKB, Matematik, Edebiyat, İngilizce görüyoruz.

Her bölümün bir zorluğu var. Bilgisayara gitmediğim için kafamı duvarlara vuruyorum.

Sınıfında kız yoktur. Nerde okunduğu da önemli. Genelleme yapmak saçma olmuş. Staj olayını kaldırdılar sanırım o biraz kötü olmuş.
Anadolu liselerinden farkı yok aslında iki ortamda aynı. Endüstri meslek diyorsan moderatör arkadaşımızın dediği iyi senaryo. Ağzına dikkat ediceksin her insanla muhattap olmayacaksın, bu kadar.

Muhasebe mezunuyum. Haftada 3 gün staj olduğu için üniversiteye adam akıllı hazırlanmak mümkün değildi. Eğer ticaret meslek lisesiyse kız oranı endüstri meslek lisesine göre çok daha fazladır. Endüstri meslekte kızlar çölde vaha gibidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı