Meslek Lisesinde Öğretmene Yapılan Saygısızlık

Bizim zamanımızda, ilkokulda bir müdür vardı, bir baktık ki, tekme tokat okul önünden başladı, okulun arkasına kadar, döve döve yuvarlaya yuvarlaya götürmüştü, o zamanlar ne canilik bu diye bakıyordum. Ama şimdi bunları görünce bu gibi itleri görünce haklıymış helal olsun diyorum. Biz niye dayak yemedik, akıllı uslu durursan kimse de durduk yere dövmez. Ha bir iki tokat atsa ne olur, öğretmendir atar. Önceden öğretmenin vurduğu yerde gül biter diye söz vardı. Şimdi dayak yok da ne oluyor, it olunca yine it. En azından adalet oluyordu, adam ile it arasında adalet sağlanıyordu. Orada ders dinlemek isteyenlerin adaletini kim sağlayacak.
Önceden "eti senin kemiği benim" diye bir söz vardı. En ufak bişeyde kaçacak delik arardık. Öğretmeni görünce yolumu değiştirirdim. Niye naptın diyen çıkar birşey yapmıyordum ama saygıdan mı dersiniz başka birşey mi dersiniz bilemem ama kaçıyodum. Şimdiki nesile bakarsan niye gelişemediğimizin örneği

Video yorumlarında bir dost çok güzel özetlemiş;
"Bu terbiyesizliğe karşılık, öğretmen fiske vuracak olsa soruşturma geçirir. Disipline verse, doğru düzgün bir ceza aldıramaz. Hümanist g*tve*enler mahvetti her şeyi. "Dayak şöyle, azar böyle, modern eğitim, onlar çocuk, bunlar öğrenci, şöyle olmaz, böyle olmaz." diye diye koyduğumun 3 kuruşluk serserilerine oyuncak ettiniz öğretmenleri. Aferin. Artık okullar adam yerine şımarık onun bunun çocuklarını yetiştiriyor."
Anlattığımı en güzel şekilde özetlemişsin ağzına sağlık :)

Malesef bu meslek liselerin genel problemi. Meslek lisesi çıkışlıyım ve bu tarz olayları çok yaşadım. Tenefüslerde kendi halinde giden öğretmenlere uçan tekme atıp düşürüp gülenler dahi vardı. Çok şükür böyle bir ortamdan bozulmadan çıkabildim. Daha anlatılmadık çok şeyler dönüyor bu meslek liselerinde...

Not: Pardon konu eskiymiş farketmemiştim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı