Meslek Lisesinde Öğretmene Yapılan Saygısızlık

Bir de bunlar büyüyünce "Okuttular da biz mi okumadık. Hiç maaşıma zam yapmıyor patron." falan filan derler. Tabii okumak isteyene lafımız yok gerçekten okuyamamış insanlara bir şey diyemem. Ama bunlar gibi insanlar gerçi (insan bile denmez) okumak istemiyorlar ve en fazla 5 yıl sonra iş arayacaklar para kazanmaya çalışacaklar. Böyle bir Türkiye'den bir şey beklemeyin...

Lise ve Üniversite çağındaki çoğu öğrenciler ''Özgürlük'' terimini çok yanlış anlıyorlar.
Saygılı, Edepli, Ahlaklı çocuklar yetiştirmeyi beceremeyenler üremesinler. Zorla neslini devam ettir diyen yok.
Bu tarz zibidileri iş yerlerinde asgari ücretin altında ağır şekilde çalıştıracaksın. Eziyet çekecekler yoksa bir cacık öğrenmezler.

Arkadaşlar temeli bozuk bina destekle yükselebilir mi? Aile temeli oluşturan, Okul binayı yükselten yerdir. Herşeyden Önce aile gelir. Buna önem vermedigimiz sürece hiçbir öğretmen bu hallere düşmekten kurtulamayacak gibi duruyor.

Normalde zor sinirlenen bir insanım ama şu kırmızılı çocuğu ibret-i alem için bir ders boyu dinlene dinlene dövmek isterdim. Bu nasıl bir saygısızlık. Gerçi şimdi ayrı bir toplum oluştu o öğretmen o çocuğu döverse eğer herkes ayaklanır. Bu nasıl sistem nasıl eğitim diye. Gelde bu veledi yumruklama..

Çoook az sayıda doğru düzgün meslek lisesi var. Keşke böyle kekoları okula almasalar bile. Havadan diplomayı alıp, şansa üniversite kazanıp iş buluyorlar :).

Son düzenleme:
Çoook az sayıda doğru düzgün meslek lisesi var. Keşke böyle kekoları okula almasalar bile. Havadan diplomayı alıp, şansa üniversite kazanıp iş buluyorlar :).

Üniversiteyi kazanmakla malesef iş bitmiyor. Adamı öttürürler orda. Üniversite de dönem sonu yok hocam 48 de kaldım 70 verseniz geçerim muhabbeti de yok. Onların bulacağı tek iş serserilik. Bende meslek lisesi mezunuyum böyle lakaik hareketler saygısızlık görmedim. Bizde öğrenciydik.2 sene önce liseden mezun oldum.Derste konuşmaktan öteye bir saygısızlığımız olmadı. Hocanın karşısına çıkarken sesim titrerdi heycanlanırdım gerçekten. Bu gibiler ülkeye zarar ziyandır.

Üniversiteyi kazanmakla malesef iş bitmiyor. Adamı öttürürler orda. Üniversite de dönem sonu yok hocam 48 de kaldım 70 verseniz geçerim muhabbeti de yok. Onların bulacağı tek iş serserilik. Bende meslek lisesi mezunuyum böyle lakaik hareketler saygısızlık görmedim. Bizde öğrenciydik.2 sene önce liseden mezun oldum.Derste konuşmaktan öteye bir saygısızlığımız olmadı. Hocanın karşısına çıkarken sesim titrerdi heycanlanırdım gerçekten. Bu gibiler ülkeye zarar ziyandır.
Üniversite kazanıp, iş buluyorlar dedim. Yani üniversite mezunu olmuyorlar fakat liseyi bitirmiş, topluma kendilerini kabul ettirecek statüye getiriyorlar.

Video yorumlarında bir dost çok güzel özetlemiş;
"Bu terbiyesizliğe karşılık, öğretmen fiske vuracak olsa soruşturma geçirir. Disipline verse, doğru düzgün bir ceza aldıramaz. Hümanist g*tve*enler mahvetti her şeyi. "Dayak şöyle, azar böyle, modern eğitim, onlar çocuk, bunlar öğrenci, şöyle olmaz, böyle olmaz." diye diye koyduğumun 3 kuruşluk serserilerine oyuncak ettiniz öğretmenleri. Aferin. Artık okullar adam yerine şımarık onun bunun çocuklarını yetiştiriyor."

Bizim zamanımızda, ilkokulda bir müdür vardı, bir baktık ki, tekme tokat okul önünden başladı, okulun arkasına kadar, döve döve yuvarlaya yuvarlaya götürmüştü, o zamanlar ne canilik bu diye bakıyordum. Ama şimdi bunları görünce bu gibi itleri görünce haklıymış helal olsun diyorum. Biz niye dayak yemedik, akıllı uslu durursan kimse de durduk yere dövmez. Ha bir iki tokat atsa ne olur, öğretmendir atar. Önceden öğretmenin vurduğu yerde gül biter diye söz vardı. Şimdi dayak yok da ne oluyor, it olunca yine it. En azından adalet oluyordu, adam ile it arasında adalet sağlanıyordu. Orada ders dinlemek isteyenlerin adaletini kim sağlayacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı