Meslek lisesinden düz liseye geçmek

gerath

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10.sınıf öğrencisiyim ve bilişim yazılım okuyorum başta bu bölümü severim diye gittim fakat zaman geçtikçe sevmemeye başladım (gerek hocalar gerek bölüme ilgisizliğim vs) şu anda da Anadolu lisesine geçme gibi bir düşüncem var fakat ileride hayatım nasıl olur diye kaygılarımda var fakat isteksiz ve sevmediğim bir bölümü okumaktansa Anadolu lisesinde okumak daha iyidir diye düşünüyorum sizce nakil aldırmalı mıyım veya ne tavsiye verebilirsiniz cevaplarsanız sevinirim.

Ek olarak bir de arkadaşlar çok engel midir değil midir bilemiyorum fakat benim doğuştan kolumda olan bir rahatsızlıktan dolayı gerek klavye de yazma olsun gerek başka işler de diğer insanların içinde bu tarz durumlar zorlayıcı ve tabii ki zoruna gitme durumu da oluyor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 10.sınıf öğrencisiyim ve bilişim yazılım okuyorum başta bu bölümü severim diye gittim fakat zaman geçtikçe sevmemeye başladım (gerek hocalar gerek bölüme ilgisizliğim vs) şu anda da düz liseye geçme gibi bir düşüncem var fakat ileride hayatım nasıl olur diye kaygılarımda var fakat isteksiz ve sevmediğim bir bölümü okumaktansa düz lisede okumak daha iyidir diye düşünüyorum sizce nakil aldırmalı mıyım veya ne tavsiye verebilirsiniz cevaplarsanız sevinirim.
Nakil aldır zaten çoğu yazılımcı kurslarla vb. şekilde yazılımcı oluyor oradaki tiplerde hiç çekilmez en iyisi düze aldırın.

Üniversite düşünüyorsan düz liseye geç bu kadar basit.
O kadar basit değil bence.

Bence bölüm değiştirmeyi deneyebilirsin ya da bölümünün olduğu okula gidebilirsin Anadolu istiyorum diyorsan güzel OBP Anadolu liselerine gidebilirsiniz. Dip not meslek lisesi mezunu üniversiteye gidemez diye bir şey yok nicelerini gördüm puanı yüksek olup meslek liselerine giden.(atp)

Nakil aldır zaten çoğu yazılımcı kurslarla vb. şekilde yazılımcı oluyor oradaki tiplerde hiç çekilmez en iyisi düze aldırın.

O kadar basit değil bence.
Meslek liselerinin tabii ki Anadolulara göre avantajları var fakat, adı üstünde "Meslek Liseleri" Puanı düşük olan liselerin zaten durumu ortada. Haftada 8 saatten fazla meslek derslerinin verilmesiyle üniversiteye değil de gittiğin bölümün mesleğine hazırlama olayı da gayet açık, sıkı çalıştığı sürece tabii ki başarılı olabilir fakat YKS konusunda anadolu liseleri her zaman bir tık daha önde.

Merhaba arkadaşlar, 10.sınıf öğrencisiyim ve bilişim yazılım okuyorum başta bu bölümü severim diye gittim fakat zaman geçtikçe sevmemeye başladım (gerek hocalar gerek bölüme ilgisizliğim vs) şu anda da düz liseye geçme gibi bir düşüncem var fakat ileride hayatım nasıl olur diye kaygılarımda var fakat isteksiz ve sevmediğim bir bölümü okumaktansa düz lisede okumak daha iyidir diye düşünüyorum sizce nakil aldırmalı mıyım veya ne tavsiye verebilirsiniz cevaplarsanız sevinirim.
Türkiye'de yanlışım yok ise düz liseler kalmadı. Onların yerlerini maalesef ki her yeri Anadolu Liseleri aldı. Şahsi tavsiyem, sevmiyor isen geç. Ancak, yerinde olsam geçmezdim. Anadolu liselerine geçtiğin vakit, Almanca, Fransızca gibi derslerden muaf tutulmuyorsun. Dolayısıyla o derslerin ayriyeten sınavlarına çalışman gerekecek.

Bence bölüm değiştirmeyi deneyebilirsin ya da bölümünün olduğu okula gidebilirsin Anadolu istiyorum diyorsan güzel OBP Anadolu liselerine gidebilirsiniz. Dip not meslek lisesi mezunu üniversiteye gidemez diye bir şey yok nicelerini gördüm puanı yüksek olup meslek liselerine giden.(atp)

Yazılım geliştirme dalından başka bölümümüz yok hocam elektrikte vs zaten benim doğuştan kolumda olan rahatsızlığımdan dolayı bir tık zor.

Meslek liselerinin tabii ki Anadolulara göre avantajları var fakat, adı üstünde "Meslek Liseleri" Puanı düşük olan liselerin zaten durumu ortada. Haftada 8 saatten fazla meslek derslerinin verilmesiyle üniversiteye değil de gittiğin bölümün mesleğine hazırlama olayı da gayet açık, sıkı çalıştığı sürece tabii ki başarılı olabilir fakat YKS konusunda anadolu liseleri her zaman bir tık daha önde.
Doğru diyorsunuz hocam fakat konuyu açıklayıp anlatmak daha önemli.

Türkiye'de yanlışım yok ise düz liseler kalmadı. Onların yerlerini maalesef ki her yeri Anadolu liseleri aldı. Şahsi tavsiyem, sevmiyor isen geç. Ancak, yerinde olsam geçmezdim. Anadolu liselerine geçtiğin vakit, Almanca, Fransızca gibi derslerden muaf tutulmuyorsun. Dolayısıyla o derslerin ayrıyeten sınavlarına çalışman gerekecek.

Açıkçası hocam sevmediğim bir bölümü okuyup o nefes alsan kızan zorba kendi egolarını tatmin eden gücü sadece çocuklara yeten hocalara katlanmaktansa (kendi okulumdakiler adına konuşuyorum) ek derslere ve işte normal derslere çalışırım daha iyi diye düşünüyorum açıkçası yanlışım var mıdır bilemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı