Meslek lisesine gidilir mi?

Hayır, son sene SBS iyi geçmedi. Diploma notumla giriş yapmıştım. Başarısız bir öğrenciydim zaten söylediğim gibi. Bazı şeyler 20 yaşından sonra dank ediyor :D
Hocam AMP oluyor o normal AMP programında 10. sınıftan sonra matematik fizik vs. kültür dersleri ya olmuyor ya da çok az oluyor zaten okula haftada 2 gün gidiliyor diğer 3 gün staj.

Gideceğin yere göre değişir. 7-8 sene önce burdaki bir lisede, hamile kalan öğrencilerden tut, uyuşturu işine kadar ilerliyor'du. Ama şimdi böyle değil tabi. Bulunduğun şehre göre'de değişir tabi.

Meslek liseleri gerçekten iyiler. En azından bir meslek ediniyorsun fakat bazı yerlerdeki liseler için bunu söyleyemem. İtin kopuğun olduğu, daha 15 yaşında hepsinin sigara içmekten ölecek duruma geldiği, okuldan kaçıp boş boş işler yapan kişilerin bulunduğu liseye gitmemeni öneririm. En azından benim yaşadığım yer için meslek liseleri bu durumda.

Meslek liseleri gerçekten iyiler. En azından bir meslek ediniyorsun fakat bazı yerlerdeki liseler için bunu söyleyemem. İtin kopuğun olduğu, daha 15 yaşında hepsinin sigara içmekten ölecek duruma geldiği, okuldan kaçıp boş boş işler yapan kişilerin bulunduğu liseye gitmemeni öneririm. en azından benim yaşadığım yer için meslek liseleri bu durumda.

Zaten olduğumuz yer medeni bir yer ama işte akşam evden atılmazsam yazarım yine tercihlerimi.

Zaten olduğumuz yer medeni bir yer ama işte akşam evden atılmazsam yazarım yine tercihlerimi.

Aileni kastediyorsan; yani durumu açıklarsan niye sana bir şey desinler ki? Sonuçta üniversite sınavı kadar önemli değil. Ders olmuş olur, ona daha iyi çalışırsın.

Gidilmez. Hayatının hatalarından birisini yaparsın sadece. Ben muhasebe okumuştum meslek lisesinde. Zaten üniversite kazanacağımdan emindim iyi kötü ama yinede zaman kaybı. Kendine güven, anadoluya git. Hiç değilse diğer meslek liselilerden önde başlarsın (üni sınavı için) Bu arada şimdiden çalışmaya başla sınava yavaş yavaş. Türkiyenin durumu belli. Anadolu üniversitelerinde ya da tabela üniversitelerinde(kalitesiz özel üniversitelerde) okursan işsiz kalırsın. Ne olacağına karar ver, kendine bir plan program çiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı