12. sınıfta meslek lisesinden anadolu lisesine gidilir mi?

Babamla kavga etmemin sebebi de 10 sınıfta istediğim okula göndermedi, ora daha rahattı, ve psikolojim tam anlamıyla düzelecekti. Burada 3 yıl, serseri heriflere kendimi ezdirttim anca.

Arkadaşlar meslek lisesinde psikolojim ciddi anlamda bozuldu. Evet 2 gün, fakat cidden 1 hafta gibi geliyor çok yoruldum, bir arkadaş puansız herhangi bir Anadolu lisesinde gelebilirsin dedi bu cidden doğru mu? Eğer doğruysa 3 yılım heba olduğuna ciddi anlamda üzüleceğim.

Dostum 11 ve 12 sinif meslek lisesi mufredati ogrenciye fen kimya biyoloji mat gibi dersler Anadolu lisesi programina gore neredeyse daha az oldugu için Anadolu lisesi mezunu sayılabilmen için seni 11.sınıftan başlatıyor 12.sinifa geçis olmuyor öyle tabii ben böyle hatirliyorum bende senin gibi yapmak istemistim tavsiyem yapabilirsen acik liseye geçmen.

Dostum 11 ve 12 sinif meslek lisesi mufredati ogrenciye fen kimya biyoloji mat gibi dersler Anadolu lisesi programina gore neredeyse daha az oldugu için Anadolu lisesi mezunu sayılabilmen için seni 11.sınıftan başlatıyor 12.sinifa geçis olmuyor öyle tabii ben böyle hatirliyorum bende senin gibi yapmak istemistim tavsiyem yapabilirsen acik liseye geçmen.

Hocam bu nedir ya tüm kapılar kapalı bu serselerdenn kurtuluş yok kadere bak ya.

3 yıl o belge için o kadar katlanmışsa, 1 yıl daha katlanabilir. 3 yıl boşa gidecek o zaman.
Dostum şuan iş açma ruhsatim var ve bir işime pekte yaramıyor arkadaş universite okumak istiyor anladigim kadariyla bu kosullarda belgeyi alıp ne yapacak adamın hayali başka

Hocam zaten epey bozuldu psikolojim, konuyuda bir umut açtım, babamla yine kavga ettim anlattım böyle böyle yapacak bir şey yok, 3 4 kişi uğraşıyor, gerçekten tiplerini görmekten bıktım arkama geçip rahatsızlıkda yapıyor derslerde kaçan kovalanır hesabı, ben birine en ufak şey yapsam dayak yiyorum ya bu nasıl bir rahatlık anlamadım.
Konuyu hortlatmış olacağım ancak doğrusuna parmak basmak gerekirdi.
11/12. Sınıf meslek lisesi öğrencileri özel öğretim ve açık öğretim haricinde hiç bir öğretim programına geçiş yapamaz (Bazı Sağlık Meslek Liseleri Hariç) . Açık öğretime geçmekte zaten artık o kadar da kolay değil belli şartları bulunuyor.

Geri
Yukarı