Meslek lisesine gitmek zor mu?

Cr Oyuncusu

Centipat
Makaleler
2
Yer
Türkiye
Merhaba meslek lisesi zor mu? 11. siniftan nakil aldirsam becerebilir miyim? Bazilari diyorlar ki oldugun yerde kal unuversite sinavini kazanamassin diyorlar. Siz ne dusunuyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer aşırı prestijli bir fen lisesinde değilsen mesleğe git. Ya da eğer üniversite için çok büyük bir hedefin yoksa mesleği tercih et. 100k'dan sayısalla bir üniversiteye gitmek yerine, Meslekte okuyup, bir yerde çalışmaya başlayıp 4 sene oradan mevki yükselmeyi tercih ederim ben şuanki ülkenin durumunda.

Merhaba meslek lisesi zor mu? 11. siniftan nakil aldirsam becerebilir miyim? Bazilari diyorlar ki oldugun yerde kal unuversite sinavini kazanamassin diyorlar. Siz ne dusunuyorsunuz?

Meslek lisesi normal liselere göre zor. Neden zor çünkü ağırlıklı olarak meslek dersleri var normal dersler 11.sınıftan sonra azalıyor ve meslek derslerine yoğunlaşılıyor bu bakımdan üniversiteye girmek için extra çaba sarf etmen gerekiyor ondan öyle demişlerdir.

Meslek lisesine 11.sınıfta nakil aldıramazsın 10.sınıfın 2.dönemine girdiğin vakit o şansın tükeniyor.

Meslek Lisesi, Bilişim dalından bu yıl okul 3.cülüğü ile mezun oldum.

Sana şöyle söyleyeyim; Meslek derslerini iyi tutarsan edebiyat dışında diğer derslerin fazla bir önemi kalmıyor, yani okulu bitirmek zor değil. Eğer meslek dersleri ile ilgili şüphelerin varsa gelme, çünkü meslek derslerinin ders sayısı çok yüksek ve ezici güçte.

Asıl mesele, mezuna kalmadan iyi bir üniversite kazanman i-m-k-a-n-s-ı-z. Denedim, hatta dershaneye gittim... Sözel olmama rağmen YKS'de battım.

Meslek lisesi, bilişim dalından bu yıl okul 3.cülüğü ile mezun oldum.

Sana şöyle söyleyeyim; meslek derslerini iyi tutarsan edebiyat dışında diğer derslerin fazla bir önemi kalmıyor, yani okulu bitirmek zor değil. Eğer meslek dersleri ile ilgili şüphelerin varsa gelme, çünkü meslek derslerinin ders sayısı çok yüksek ve ezici güçte.

Asıl mesele, mezuna kalmadan iyi bir üniversite kazanman i-M-K-a-n-s-ı-Z. Denedim, hatta dershaneye gittim... Sözel olmama rağmen YKS'de battım.

Genelde meslek dersleri normalden daha fazla ama gene de bilmiyorum arkadasinda dedigi gibi extra caba sarf etmem gerek o da cok kafa yorar oyle degilmi.

Meslek lisesi öğrencileri de üniversite sınavına girebiliyor, kendi çalışmasıyla kazanabilir. Bu mantıkta bakacak olursak fen lisesinden de mezuna bırakanlar oluyor.

Evet haklisiniz hocam ama arizali durum meslek dersleri cok daha fazla oldugu icin diger derslere odaklanabilir miyim?

Genelde meslek dersleri normalden daha fazla ama gene de bilmiyorum arkadasinda dedigi gibi extra caba sarf etmem gerek o da cok kafa yorar oyle degilmi.
Ben ezber yaparak programlamayı geçtim. Ezber yapmak sınavı geçmeye yarıyor ama meslek olarak devam edecekseniz pek yaramaz.

Programlama biraz kafa yorar tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı