Meslek olarak askerlik iyi bir karar mı?

Ya okula gidersin, yada lise diploman varsa, askerliğini yaptığın yerde komutanlarla konuş. Sınavlara girip sözleşmeli erbaş olarak yapabilirsin.

Vatan işi diyenleri geç. Abim Teğmenlik yapıyor Ankara'da. Lise'ye kadar leş gibi matematiği vardı benim gibi. Üniversite'yi İktisat bölümünde 4 yıl okudu ve azim edip yarım dönem erken bitirdi. Ne Harp Okulu, başka bir sınava girmedi bile(Öyle biliyorum.) 23,24 yaşında kendinden 15-20 yaş büyük insanlara komutanlık yapıyor. Ciddi söylüyorum kendisi bile söylüyor yattığı yerden maaş alıyor. Ankara zaten ne işin olabilir ki? 150 askerin içinden en yüksek o. Günlük şeyleri yaptırdıktan sonra oturuyor kahvesini içip Binance ve BTCTurk'ten Coin piyasasını takip ediyor ve oynuyor. Askerlik bu kıt dönemde en iyi seçim. Maaş yatmama gibi bir söz konusu bile değil. Tabii askerliği küçümsemiyorum yanlış anlamayın. Bir savaş çıksa tehlikeye giriyorlar ve savaşa gitme zorunlulukları var bir çoğunun. Siz kendi kendinize bu kararı vermelisiniz.
Üniversite okuyup komutan mı olmuş yani askeri bir şey okumadan ne saçma. :D

Merhabalar, size bir konuda danışmak istiyorum. Şu aralar çok çıkmazdayım, harp okuluna gitmek ve askeri pilot olmak istiyorum. Eğer vücudum g kuvvetini kaldırmazsa özel harekat olmak istiyorum.

Kısaca hava harp olmazsa kara harp okuluna girmek istiyorum. Ama şöyle çoğu insanlar askerliğin çıkmazdan veya becerisizlikten sayısalı iyi olmayan insanların falan gittiğini söylüyorlar, cidden böyle mi? Ben farklı meslek düşünemiyorum, yani sadece asker olabilirim gibi geliyor. B1 seviye İngilizcem var, 15 yaşındayım. Farklı mesleklere baktım fakat çok benim istediğim gibi bir şey yok. Lütfen bana tavsiye veya yardımcı olabilir misiniz? Ne yapacağımı bilmiyorum.
Bu yaşlarda asker olma düşüncesi normal ama ilerleyen zamanlarda da aynı fikirde olur musun bilemem. Bana kalırsa kesinlikle olmanı öneririm.

Üniversite okuyup komutan mı olmuş yani askeri bir şey okumadan ne saçma. :D
Astsubay olabilir. Rütbe kolda ise sıkıntı yok ama omuzda ise zorluk başlıyor 😄

Geri
Yukarı