Meslek seçimi

Caner"SAMURAİ"

Hectopat
Öncellikle herkese merhaba. Size aklımda sürekli olan bir soruyu sormak istiyorum. Sorum ise şu.
Ben atıyorum TYT'den 350 üstü puan aldım. Ben bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama bölümüm eşit ağırlık bildiğim kadarıyla bilgisayar mühendisliği de sayısal acaba bilgisayar mühendisliği seçebilir miyim?

YKS'nin ilk senesinde sayısal seçmemize rağmen eşit ağırlıkta da puan gelmişti hatta sınav anında eşit ağırlık da yapmaya karar verip hukuk seçen tanıdıklarım var ama sanırım diğer senelerde sadece seçilen bölümde puan gelmeye başlamış. Bilgisayar mühendisliği için de sayısal seçmiş olmak gerekebilir.

ama bölümüm eşit ağırlık bildiğim kadarıyla bilgisayar mühendisliği de sayısal acaba bilgisayar mühendisliği seçebilir miyim?
Kendi bölümünüzü mü bilmiyorsunuz? :d.

Sınava sayısal olarak girebilirsin.

Sınava başvuru yaparken sayısalı seçip sayısal olarak girersin sınava.
Şu yanlışı düzeltmek lazım, artık başvururken AYT tek bir sınav olduğu için lisede hangi alanı seçtiğiniz önemli olmaksızın sayısal, sözel ve eşit ağırlık sorularının olduğu toplam 160 soruluk kitapçık gelecek önünüze. Buradan 40 matematik ve 40 fen sorusu sayısal kısma aittir, diğerlerini çözmek sayısal sıralamasını etkilemez.

Geri
Yukarı