Meslek seçimi

Lupinsel

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar açıktan lise okuyorum. İngilizce öğrenmeye çalışıyorum. En büyük hayalim yurt dışında, tercihen Amerika'da yaşamak ama meslek konusunda aşırı kararsızım. Ne istiyorum bilmiyorum (yurt dışında iş imkanı olan bir iş istiyorum ama aklım çok karışık). Tavsiye verebilir misiniz? (Yazılım mühendisliği denedim, olmadı. Gitar, resim, mühendislik çok da tercihim değil, bana uygun değil.)

Kaynak işlerini öğren, yurtdışında kapış kapış aranan bir meslek. Karışan olmaz, işini yapar gidersin mis gibi. Parası da gayet iyi. Almanya'da şu anda firmadan firmaya değişiyor saati 18-25 EUR arası para alıyorlar. İşin ustaları tabii ki 25 alır. ABD'de de iyi para alıyorlardır büyük ihtimalle.

Kaynak işlerini öğren, yurt dışında kapış kapış aranan bir meslek. Karışan olmaz, işini yapar gidersin mis gibi. Parası da gayet iyi. Almanya'da şu anda firmadan firmaya değişiyor saati 18-25 eur arası para alıyorlar. İşin ustaları tabii ki 25 alır. ABD'de de iyi para alıyorlardır büyük ihtimalle.

Doğrusu hiç düşünmemiştim gönderdiğiniz linkide mesleğide inceleyeceğim teşekkür ederim.

Makine kısmına yönelin. Bilgi ve el becerisini birleştirirseniz önünüz açılır. İyi bir üniversite kazanmayı deneyin özellikle.

Dijital pazarlama üstüne yoğunlaşabilirsiniz. Çok hızlı gelişen bir sektör, özellikle son birkaç senedir.
cevap için teşekkürler ancak bildiğim kadarıyla matematik ve biraz el beceresi gerektiriyor ki ikiside bende yok sayılır ama yinede tekrardan düşüneceğim.

cevap için teşekkürler ancak bildiğim kadarıyla matematik ve biraz el beceresi gerektiriyor ki ikiside bende yok sayılır ama yinede tekrardan düşüneceğim.
İkisinin de üstünde yoğunlaşsanız üstesinden gelirsiniz. İkisi de pratik isteyen şeyler.

Aklınızdan geçenler yere basmıyor, başkasının sözüyle gemi arkasına iyi bir rüzgar da alabilir yahut buz dağlarına çarpa dabilir. Önce beyninizi belirli bir içerikle beslemeniz gerek, misal soba içinde yanacak bir şey olmadan yanar mı? Siz önce sobaya kömür doldurmaya bakın, sobanın yanması zaten bir çıraya bakar. Herkes sobasına kömürü aynı şekilde koymaz daha doğrusu koyamaz, bunu en iyi bilen yine sensin biz değiliz.

Aklınızdan geçenler yere basmıyor, başkasının sözüyle gemi arkasına iyi bir rüzgar da alabilir yahut buz dağlarına çarpa dabilir. Önce beyninizi belirli bir içerikle beslemeniz gerek, misal soba içinde yanacak bir şey olmadan yanar mı? Siz önce sobaya kömür doldurmaya bakın, sobanın yanması zaten bir çıraya bakar.

Dediğinizi anladım şu anda bir şeyler öğrenmek için gayret ediyorum ama bir örnek vermem gerekirse yürüyeceğim yolu bilmeden adım atmak biraz zor oluyor o yüzden yola çıkmadan bir güzergah belirlemeye karar verdim tavsiye için teşekkürler.

Dediğinizi anladım teşekkürler şu anda bir şeyler öğrenmek için gayret ediyorum ama bir örnek vermem gerekirse yürüyeceğim yolu bilmeden adım atmak biraz zor oluyor o yüzden yola çıkmadan bir güzergah belirlemeye karar verdim tavsiye için teşekkürler.

Rica ederim. Kendi sobanı nasıl dolduracağın senin elinde, istediğin şekilde yaşaman dileğiyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı