Meslek seçimi

Niksi

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo V15 G3
R7 5825U
16GB 3200Mhz
Vega8
Ben lise son öğrencisiyim. Ve şurada okulumun bitmesine 2 aydan daha az bir vakit kalmış. Benim küçüklükten beri istediğim 3 meslek var. Bilgisayar/yazılım mühendisliği, polislik ve subaylık. Bu yıl maalesef mühendisliği kazanabileceğimi düşünmüyorum. Polislik ile subaylık arasında kaldım. Ya da mezuna kalıp tekrar denemeyi planlıyorum. Kafam çok karışık. Ne yapsam bilemedim. Fikirlerinizi belirtip yardımcı olursanız sevinirim.

Kardeşim ilk yazdığın mükemmel bir iş. Yazılım işi şuanda dünya üzerinde en çok aranan işlerden birisi. Bugün özellikle polisliğin çok zor bir meslek olduğunu açık ve net bir şekilde söyleyebilirim. Polis sürekli baskı altında ve uzun sürüler çalışmak zorunda kalıyor. En çok intihar eden mesleklerden birisi oldu. Keza askerlik yapmış birisi olarakta askerliğin çok stresli bir iş olduğunu söyleyebilirim. Düşünsene hayatın boyunca askersin genelkurmay olmadığın sürece her zaman üstünde bir üst rütbe yani komutan olacak.

Bir arkadaşım yazılım mühendiliği okudu. Okurken bir yanda yazılım işi yaparken bir yanda da yurtdışı işlerimi araştırıyordu. Okul bittikten sonra hem burada çalıştığı müşterileri devam ettirdi hemde Hollanda da büyük bir şirkette yazılım mühendisi olarak yüksek maaş ile işe başladı. Keyfine diyecek yok.

Kardeşim ilk yazdığın mükemmel bir iş. Yazılım işi şu anda dünya üzerinde en çok aranan işlerden birisi. Bugün özellikle polisliğin çok zor bir meslek olduğunu açık ve net bir şekilde söyleyebilirim. Polis sürekli baskı altında ve uzun sürüler çalışmak zorunda kalıyor. En çok intihar eden mesleklerden birisi oldu. Keza askerlik yapmış birisi olarak da askerliğin çok stresli bir iş olduğunu söyleyebilirim. Düşünsene hayatın boyunca askersin genelkurmay olmadığın sürece her zaman üstünde bir üst rütbe yani komutan olacak.

Bir arkadaşım yazılım mühendiliği okudu. Okurken bir yanda yazılım işi yaparken bir yanda da yurt dışı işlerimi araştırıyordu. Okul bittikten sonra hem burada çalıştığı müşterileri devam ettirdi hem de Hollanda da büyük bir şirkette yazılım mühendisi olarak yüksek maaş ile işe başladı. Keyfine diyecek yok.

Açıkçası benim ilk hedefim yazılım mühendisliği. Ama benim istediğim üniversite sıralaması yüksek. Kendime de güvenmiyorum. Yapabileceğimi düşünmüyorum. Ktü yazılım mühendisliği istiyorum. Şehrimden dışarı çıkma taraftarı değilim. Puanlarım da düşük. Aile baskısına daha fazla katlanmamak için polisliğe ve subaylığa yöneldim.

Polislik ve Subaylık arasında seçim yapman kalıyor o zaman. Ben olsam polislik yerine subaylık tercih edebilirdim ikisi arasında tercih yapmak zorunda kalsaydım.

Yeni konular

Geri
Yukarı