Meslek Seçimi

BrewsteR

Hectopat
Öncelikle herkese merhabalar.
19 yaşındayım, meslek lisesi web tasarım bölümünü bitirdim.
Şuan babamın yanına gidiyorum dükkanımız var,
Yazın çocuk gereçleri kışın ise soba satıyoruz.
Ekonomik krizden dolayı işlerde hiç hoş değil, aydan aya ödeme sıkıntısı baş ağrıtıyor.
Yani dükkanda hammallık yapmam geleceğimi karşılamaz.

Ve aklımda 3 iş var ama bir türlü karar veremiyorum.

1-) bizim dükkan için web sitemiz var, siteye ağırlık verip web sitesi üzerinden satış yapmak.

2-) dilleri öğrenip oyun kurmak, geliştirmek.

3-) bir dizide, filmde, vs. oyuncu olmak.

Neden karar veremediğimi anlatim.

Web sitesi; siteyi duyurmak iyi bir düzene sokmak zaman alır ve çok reklam yapmak gerekir, ama tutulursa çok büyük rakamlarda para kazanılır.

Oyun kurmak; web tasarım okuduğum için, diğer dilleri öğrenmemde çok yabancılık çekmem. Yanlız oyunun tutması içinde, sağlam oyun olması lazım. Sağlam oyun içinde tek başıma olmaz bir grub olması lazım, o grubu nasıl bulacağım? Eğer dediklerim olur, oyun tutarsa, gelirimiz bizi rahat bir şekilde karşılayacaktır.

Aktör olmak; en büyük hayyelerimden biri, ama nedenini bilmiyorum bir türlü harekete geçmek için ilham gelmiyor.
Yani aklıma hep şunlar takılıyor; 19 yaşımdan sonra baştanmı okula gidip aktör dersleri göreceğim, tiyatro dersleri vs. çok yılımı alacak, ve herhan gibi bir yerde rol alabilecek miyim? Gibi tarzlarda düşünceler olumsuz etkiliyor.

Yani sizce ne yapmam lazım? Bildiğiniz bir yol vereceğiniz bir tavsiyeleriniz nelerdir?

Oyun tasarlamak için bilgisayarım var, ve çok şükür sağlam sistem.

* MSI RTX 2060 Ventus OC 6 GB
* AMD Ryzen 5 2600
* MSI B450 Gaming Plus 3200+ anakart
* Corsair Vengeance 16 GB (2×8) 3000 MHz RAM
* Samsung 970 Evo Plus NVMe 500GB
* Xigmatek 650W 80+ RGB temperli cam kasa
* Noc G2460v 75 Hz 1ms TN monitör

Aslında Bir de şöyle bir düşüncem var; yurt dışında yazılımcı olarak çalışmak. (Ama bununda sıkıntıları çok)

Umarım sıkılmadan okudunuz, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun geliştirip oyun satmakda para var. Para lazımsa oyun yapmanı öneririm. Ben yazılımcı olmak istiyorum. Oyun yapmak veya program yazmak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı