Meslek tavsiyesi

Arkadaşlar yaşım 12 ama yine tedirginim hangi meslek seçebilirim diye. Ben babamın mesleği yani inşaat mühendisliğini istiyorum elhamdülillah iyi para geliyor :D.

Sizce?
İlgi alanım teknoloji ama oyun oynamak YouTube vb. şeyler zaten inşaat mühendisindede PC lazım olacak bu yüzden ben inşaat mühendisliğini seçmeyi planlıyorum babamın ofisindede aoutocat kullanmışlığım var.

Tedirgin olma. Daha yaşın bunları düşünmene izin vermez. Çünkü daha karar verebilecek kadar olgun değilsin. Aklında sadece ders aile oyun ve arkadaşlar kalsın. Dersine çalıştıktan sonrası kolay. Ama inşaat mühendisliğini kafana sokmanı önermem. Nice güzel meslekler var. Hem ileride ne kadar para getireceği değişir. İş bulabilme imkanında ne kadar fazla hiçbir şey belli değil, bilmiyoruz.

Tedirgin olma. Daha yaşın bunları düşünmene izin vermez. Çünkü daha karar verebilecek kadar olgun değilsin. Aklında sadece ders aile oyun ve arkadaşlar kalsın. Dersine çalıştıktan sonrası kolay. Ama inşaat mühendisliğini kafana sokmanı önermem. Nice güzel meslekler var. Hem ileride ne kadar para getireceği değişir. İş bulabilme imkanında ne kadar fazla hiçbir şey belli değil, bilmiyoruz.

Doğru söylüyorsun abi.

Sevdiğin iş neyse onu yap dostum ben sana araba tamircisi ol derim sen sevmediğin sürece bu mesleği yapmazsın içinden ne olmak geliyorsa o mesleğe yönelmen en doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı