Mesleki ve teknik lise mezunu askerlik tecili

z3to

Centipat
Yer
Mars
Daha fazla  
Herkese merhaba, iyi forumlar.
Arkadaşlar ben 18/09/1998 doğumluyum. Geçtiğimiz 2020'nin son aylarında mezun oldum. Diploma henüz basılmadı ama e-Devlet üzerinden mezuniyet belgesi alabiliyorum. Sorum şu;
Mesleki ve teknik lise mezunlarının 25 yaşına kadar tecil hakkı olduğunu duydum. Hâlâ geçerli mi?
Şu an 22 yaşındayım ve mezunum tecil ettirmek istiyorum. Böyle bir hakkım var mı? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar bilgilendirirse çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.

Hocam 2019 mezunuyum yaşım 19 daha iki hafta önce tecil ettirdim e devlet üzerinden ettirdim 2026'ya kadar tecilliyim. Yani hakkın var tabii ki ettirebilirsin.

2 hafta önce tecil ettirdiğine göre yasa aynı şekilde devam ediyor. Daha önceki yazıları okudum da teknik meslek lise mezunlarının diğer düz lise mezunlarına göre daha fazla tecil ettirme hakkı varmış. Yarın şubeye gideceğim de içimde bir rahatsızlık vardı, yasa değişti mi vs diye...

Teşekkür ederim. Sağ ol

2 hafta önce tecil ettirdiğine göre yasa aynı şekilde devam ediyor. Daha önceki yazıları okudum da teknik meslek lise mezunlarının diğer düz lise mezunlarına göre daha fazla tecil ettirme hakkı varmış. Yarın şubeye gideceğim de içimde bir rahatsızlık vardı, yasa değişti mi vs diye...

Teşekkür ederim. Sağ ol
E-devlet üzerinden tecil hakkınızın ne kadar kaldığını görebilir ve şubeye gitmeden tecil ettirebilirsiniz. Askerlik Erteleme Başvurusu
Bu arada evet hala geçerli 5 yıl tecil ettirme hakkı var mesleki teknik mezunlarına.

Ben bir kere tecil ettirdim, 2 yıllık yine ettirebilirim değil mi? Meslek lisesi mezunuyum ve yaşım 21.

Tecil ettin mi bende meslek lisesi mezunuyum ama sonra AÖF'e kayıtliyim. Şu an pasif öğrenci lise tecil hakkımi kullanabilir miyim?
Hocam 2019 mezunuyum yaşım 19 daha iki hafta önce tecil ettirdim e devlet üzerinden ettirdim 2026'ya kadar tecilliyim. Yani hakkın var tabii ki ettirebilirsin.
E devlet den nasıl yaptın knk

Son düzenleme:
Herkese merhaba, iyi Sosyaller.
Arkadaşlar ben 18/09/1998 doğumluyum. Geçtiğimiz 2020'nin son aylarında mezun oldum. Diploma henüz basılmadı ama e-Devlet üzerinden mezuniyet belgesi alabiliyorum. Sorum şu;
Mesleki ve teknik lise mezunlarının 25 yaşına kadar tecil hakkı olduğunu duydum. Hâlâ geçerli mi?
Şu an 22 yaşındayım ve mezunum tecil ettirmek istiyorum. Böyle bir hakkım var mı? Konu hakkında bilgi sahibi olanlar bilgilendirirse çok sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim.
@z3to Merhaba hocam naptınız acaba? bende 21 yaşındayım e-Devlet'te 2026 yılına kadar ertelemem bulunuyormuş,hiç şubeye vs gitmedim.

Geri
Yukarı