İnceleme Meta Quest 3 incelemesi

Bu cihazı PC ekranı olarak kullanabiliyor muyuz? Kablolu bağlantı ile. Sanal monitörler üretip oyunlarda kullansak misal

Bu cihazı PC ekranı olarak kullanabiliyor muyuz? Kablolu bağlantı ile. Sanal monitörler üretip oyunlarda kullansak misal
Kullanabiliyorsunuz, zaten PC'de VR desteği olmayan uygulamalar da gözlüğün kendi arayüzünde büyük ekran gibi açılarak görüntülüyor. Daha doğrusu Link'i aktive edip masaüstünü göster dediğinizde zaten monitör gibi gösteriyor.

1-2 ufak tefek programla da bir şeyler yapılabiliyor, çoklu monitör, büyüklüğünü değiştirme vb gibi. Virtual Desktop yapıyordu galiba, bu tip uygulamalara da bakabilirsiniz, daha derinlemesine ayar yapma, ufak tefek şeyleri değiştirme vb yapmak istiyorsanız.

Ben o şekilde kullanmayı çok tercih etmedim ancak sinema ekranı vb yaparak daha keyifli film izlendiğini söyleyenler var mesela.

Bu arada ben de Q3 aldım dayanamayıp, ancak netlik işi gerçekten fark etti, Q2'de yalnızca merkezin net, etrafı az buçuk da olsa bulanık yapan lenslere uyuz olmuştum, şimdi kafayı oynatmadan küçük göz hareketi ile bakılabilecek yerlere öyle bakıyorum, kafa çevirmeye gerek kalmıyor.

Şimdi ben oyun için kullanmayı tercih edeceğimden dolayı kablolu bağlantı olup olmaması benim için önemli. HDMI yada Display portu vs yok sanırım. MMORPG tarzı oyunlarda böyle bir kullanım çok işimi görürdü doğrusu. 5 monitör kalabalığından kurtuluruz 1 tanesi kalır geriye sadece, çok iyi olur

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu video sorunuzu cevaplayacaktır hocam.

Yok öyle değil ancak bu küçük programlar sayesinde, gördüğünüz görüntü içinde çoklu monitör oluyor galiba, işyerinde olduğum için arkadaşın gönderdiği videoyu göremedim ancak o da benzerini gösteriyor sanıyorum

Şimdi şöyle iki çeşit bağlanma türü var bunlardan biri kablolu diğeri ise Air Link. Air Link kullanmak için 5 GHz Wi-Fi 6 özelliğine sahip bir modeme ihtiyacınız var ve bu modemin de Quest kullanacağınız odayla aynı odada olması gerekiyor. Kablolu bağlantı da ise adında yazdığı gibi bu cihazlar için olan kablolardan alıp birini cihaza diğerini de bilgisayarınızın USB-3 portuna takıyorsunuz. Benim önerim muhtemelen Air Link olacaktır.

Wifi 6 modemim var, ancak görüntü aktarımında ne kadar başarılı olur ve ne kadar işlemci kullanır merak ediyorum doğrusu. Oynadığım MMORPG de 36 client aynı anda açıyorum ben, işlemci %100 kullanılıp kısıtlıyor beni Acaba kaça düşer bu cihazla diye işlemci kullanımı önem arz ediyor. Birde kasma vs yapacak mı işlemci %100 kullanımda durduğu sırada önemli. Bunların RTX grafik kartlarına takılan versiyonları var mı acaba?

Ürün cihazınızın donanımını kullandığı için sizin cihazınız zora düştüğü zaman muhtemelen onun da bağlantısında kopmalar veya dalgalanmalar olacaktır.

Merhaba normal gözlük ile oluyor mu? Gözlük çizermi acaba lensi(VR'ın)?

Merhaba normal gözlük ile oluyor mu? Gözlük çizermi acaba lensi(VR'ın)?
Quest 2 ve Quest 3 cihazımı uzun zamandır gözlük ile kullanıyorum. Aşırı yakınlaştırmayıp gözlükle kafanıza cihazı takarken yavaş olmaya dikkat ederseniz bir şey olacağını düşünmüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…