Sürprizbozan Metal Gear Rising savunma sistemi nasıl?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hamc

Decapat
Araştırdığım kadarıyla oyunda sadece parry sistemi var fakat aşağıdaki bossta takıldım ve aynı şekilde aşağıdaki boss ta parry haricinde kılıcı üstte tutarak savunuyor. Hangi tuşa basarsam basayım olmuyor. DualShock 4 ile oynuyorum nasıl videodaki gibi savunma yapabilirim?
3

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunda standart "parry" haricinde bir de Defensive Offensive hamlesi var. Bu yetenekle karşı hareketten kenara kaçarak küçük bir miktar da hasar vuruyorsunuz.

Bu hamleyi açmak için önce oyun içinden puanla satın almanız lazım. Son "boss" savaşı için bu hareketi iyi kavramak önemli yoksa saçlarınızı yolabilirsiniz.

Son düzenleme:
Jetstream Sam savaşına geldiyseniz Defensive Offensive hamlesinin çoktan açılmış olması gerekir. Sizde hamle mi açık değil yoksa alacak BP'niz mi yok onu tam anlayamadım. Zaten bu hamle pahalı da olmadığından çok BP kasmanıza da gerek olmaz, eski bölümlere dönüp biraz adam keserseniz biriktirmiş olursunuz.

He bir de videoyu tekrar izleyince düşündüm de, videodaki kişinin kılıcı üstte tutarak savunma normal "parry" hamlesi aslında. Adamın farklı yaptığı tek şey düşman atağa geçtiğinde değil geçmeden hemen önce blok yapması. Bu durumda kılıcı başının üstünde biraz bekletiyor. Ekstra bir hamle değil aslına bakarsanız. Kafamı biraz karıştırmadı değil.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı