Metal Gear Solid V Phantom Pain güzel bir oyun mu?

Oyunun başlarını acayip sıkıcı bulduğum için silmiştim. At, kamyon gibi araçlar da kullanabiliyordunuz oyunda. Gizlilik vs. gibi oyunları seviyorsan bi' bakabilirsin.

Oyunun gerçekten çok özgür bir yapısı var, yapay zekası bence gizlilik oyunları arasından en iyisi. Hikayesi yarım kalmış diyorlar ama ben pek hikayeye bakmadım açıkçası. Gizlilik oyunları seviyorsanız bir şans verin bence.

Çıktığı yılda Metacritic'te Undertale'den sonra en yüksek puanı alan oyun olmuştu. Maalesef ki oyunu birinci elden deneyim edemedim, ancak mekanikleri gayet güzel gözüküyordu. Videolarını severek takip ettiğim oyuncular arasında oyunu sevmeyen görmedim. Oyunu almayı düşünüyorsanız düşünmeyin, hemen alın, çünkü inanılmaz uygun bir fiyatta. Ben alın derim.

Şuan oynuyorum ilk 3-4. saatteyim. Nişan mekaniğine daha alışamadım ama tanıdığı serbestlik güzel. İlk 3-4 saat itibari ile gizlilik şart mı sorusuna hayır diyorum. Çok hafif pusarak ve genelde makineli tüfeğimle öldürdüm adamları. Yapay zekaya gelecek olursak 3-4 saatte ne kadarını görebildim bilemiyorum ama gizlilik oyunlarının en iyisi olmadığı kesin. Eğer en iyisi buyuysa bu sektörün daha çok başındayız demektir. :D Şuan için aşırı doyuracak bir oyun gibi gelmiyor fakat sinematik geçişi olan oyunları sevdiğim için oynamaya devam edeceğim. Genel anlamda bu tip TPS oyunlarından en son oynadığım Ghost Recon Wildlands beni nişan ve atış olarak tatmin etmişti. Bu oyun başlangıçta silah dürbünü vermediği için düz nişangahla ateş ediyoruz nişangahı duran adamın üstüne tutup sıktığımda merminin yandan geçip değmediği oluyor. Bu beni biraz sinir etti ama silahları incelediğimde silah dürbünü olan bir silah vardı onu aldıktan sonra sinirim geçer gibi.

Eğer yarım bitmese şu puanı hak eder, onu bir kenara bırakırsak oynanışı tek başına o puanı karşılıyor zaten.
20210103_134553.jpg

Ama bu bir MGS olunca hikayeyi salla diyemiyorsun.

Oynanış olarak örnek vermek gerekirse, bu seviyede sadece RDR 2 ve Zelda Botw var. Bu oyunlar gibi inanılmaz detay seviyesine sahip, yapay zekasını hala geçebilmiş oyun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı