Çözüldü Metasploit dış IP kullanınca hata verip başka IP'de dinlemeye başlıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba, metasploit de msfvenom ile dış IP ve açtığım port ile APK oluşturdum fakat msfconsole kısmında dış IP'm ile gerekenleri girip exploit dediğimde dış IP'me hata verip 0.0.0.0 gibi bir IP ile dinlemeye başlıyor çok araştırdım ama bir şey bulamadım.

Kali Linux Live X64.
IMG_20220422_211616.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Biraz detay verir misin daha net anlamam için teşekkürler.

Modemin arayüzü kısmına girip.
Nat>port yönlendirme.
Kısmına girip 'yeni' butonuna tıklayacaksın.
Ve oraya kullandığın port numarasını gireceksin, Kali Linux'un IPv4 adresini gireceksin ve tcp bağlantısını seçerek oluşturucan.
Sonra Metasploit'ten Kali Linux'un IPv4 adresini kullanarak dinlemeye alabilirsin.
Mod.

Anlaşılması biraz uğraştırıcı.
Modemi açıp kapattığında dış IP adresin değişmiyorsa static'tir.

Modemi yeniden başlattım şu an, yardımın için teşekkürler.
Anlaşılması biraz uğraştırıcı.
Modemi açıp kapattığında dış IP adresin değişmiyorsa static'tir.

Girdiğim her şey aynı teşekkürler tekrar.
Mod.

Modemi yeniden başlattım şu an, yardımın için teşekkürler.

Girdiğim her şey aynı teşekkürler tekrar.

Dediklerini yaptım ama hala LAN ağı dışındaki bir ağa bağlanmıyor.

Son düzenleme:
Msfconsole kısmınada yerel IP mi?
Bir de az önce fark ettim dış IP m sürekli değişiyor normal mi pek normal gibi gelmedi.
dış ip sürekli değişiyor derken, modemi açıp kapattığınızda değişmiş mi?

eğer dış ip'den bağlantı kurulacaksa MSFVENOM 'dan trojan oluşturulurken dış ip
msfconsole'dan da yerel ip dinlenilecek, port yönlendirme hali hazırda yapılmışsa tabi

Dış IP sürekli değişiyor derken, modemi açıp kapattığınızda değişmiş mi?

Eğer dış IP'den bağlantı kurulacaksa Msfvenom'dan trojan oluşturulurken dış IP.
Msfconsole'dan da yerel IP dinlenilecek, port yönlendirme halihazırda yapılmışsa tabii.

Portu yerel IP'me göre yönlendirdim ama terminalden dış IP'me baktığımda bir öncekinden farklı olduğunu gördüm ipnedir.comdan da teyit ettim değişmiş.

Portu yerel IP'me göre yönlendirdim ama terminalden dış IP'me baktığımda bir öncekinden farklı olduğunu gördüm ipnedir?comdan da teyit ettim değişmiş.
Demek ki dinamik IP adresiniz var bu yüzden port açma işlemi yapılamılıyor olabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp static ip isteyin aylık belli bir ücret karşılığında static ip adresine sahip olabilirsiniz.

Demek ki dinamik IP adresiniz var bu yüzden port açma işlemi yapılamılıyor olabilir. Müşteri hizmetlerini arayıp static IP isteyin aylık belli bir ücret karşılığında static IP adresine sahip olabilirsiniz.

Modemde oluşturduğum değişmediki modemdeki değişirse static değildir dememiş miydiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı