Metaverse ile Minecraft arasındaki fark ne?

Re Malaka

Decipat
Makaleler
17
Yer
Rome
Az önce decentraland üzerinden ilk kez metaverse dünyasına gireyim dedim. Fakat bana hiç etkileyici gelmedi. Bunun herhangi bir oyundan, veya Online oynanan Minecraft'tan farkını bana kim anlatabilir?
Sanal gerçeklik gözlüğüyle falan oyun da oynarız. Veya oyunlara kripto paraları da bağlayabilirler. Farkı ne yav bunun. Anlam veremedim pek. Sanal dünya işte, neden abartılıyor bu kadar? Farklı olan ne?
Bunu hayata entegre edebiliriz ama yani bu yıllardır yaptığımız veya düşündüğümüz şey zaten.
Cidden beni aydınlatsa birisi.

Adsız.jpg

Birini veledler oynar, diğerinin habertürkte yayını yapılır

İyi hoş ama yani, bir şeyin değerinin olması için bir adet olması gerekmez mi?
Ayrıca metaverse denince ben 3-4 boyutlu bir şeyler hayal ediyorum, yani böyle dandik şekilde tasarlanmış piksel oyunları değil. Böyle olacak işe roblox oynasın millet.

Dünyaya nasıl girdiniz?

Hocam sayısız metaverse adı altında dünya var. Ama hiçbiri aslında gerçek anlamda metaverse değil. Roblox, Minecraft gibi şeyler. Söylem meşhur olduğu için milleti tokatlıyorlar bunlarla. Pikselle arsa alanlar var. Adam diyor ki Beşiktaş'tan arsa aldım. Halbuki 800 tane farklı metaverse dünyasında Beşiktaş olabilir :D

En meşhurlardan birisi: Decentraland
PC iyiyse girip bak istersen. Çok da enteresan bir şey yok. Ama konser falan olsa değişiklik olsun diye girilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı